Sůl a pepř pokaždé jinak – originální solničky a pepřenky

Domácnost a nábytek

“Řekni mi jak máš uloženou sůl a pepř a já ti řeknu jakým si člověkem”. Takhle doslova to naštěstí neplatí, nicméně sůl a pepř můžete ukládat mnoha způsoby. Nechat je v balení v jakém jste je zakoupili, použít nezajímavé standardizované dózy, které používáte na většinu ingrediencí a ty pak označit příslušným štítkem anebo zkusit něco více nápadnějšího a originálnějšího. V naší nabídce takové originální solničky a pepřenky naleznete. Vybrat si můžete mezi roztomilými prasátky či fotbalovými míči.

Možná si řeknete, že chcete mít moderní kuchyň, ale takovéto detaily už nemáte zapotřebí. Správná kuchyň je však právě tvořena detaily a co používáte v kuchyni více, než právě sůl a pepř! Mějte je tedy originálně a hlavně kvalitně uschované. Solnička a pepřenka nemusí být jen nudná dóza bez potisku, nedejbože papírový sáček z obchodu. Dejte těmto ingrediencím novou tvář!

Vybrat si můžete v našem sortimentu například dvě roztomilá prasátka. Prasátko sůl a prasátko pepř. Pro snadnější orientaci jsou obě barevně odlišená a tak žádné samolepky s nápisy daných ingrediencí nejsou zapotřebí. Černé prasátko pro pepř, bílé pro sůl.

Skvěle se doplňují a dobře vypadají. Vaší kuchyni dají šmrnc. Podobně jsou na tom i fotbalová sůl a pepř. Tedy míč v podobě solničky a míč v podobě pepřenky. Opět originální tvar a skvělý doplněk vaší kuchyně. Obzvláště, máte-li doma nějaké věrného fanouška fotbalu, tento doplněk vám prostě nesmí chybět.

V naší nabídce originálních dárků, srandiček a ptákovin naleznete celou řadu dalších skvělých doplňků do kuchyně, či celé domácnosti. Neváhejte si k originálním solničkám a pepřenkám vybrat i další povedené kousky, které váš domov udělají ještě o tu pomyslnou třešničku na dortu zajímavější.

Nezbytné koření do domácnosti

Koření je nedílnou součástí každé domácnosti. Bez správně vybraných koření by naše pokrmy nebyly tak chutné a vůněné. Přinášíme vám přehled o nezbytném koření, které by mělo být v každé domácnosti k dispozici.

  • Pepř

Pepř je jedním z nejdůležitějších koření na světě. Používá se jak čerstvý, tak mletý, a přidává pikantní chuť a vůni do pokrmů. Pepř je vhodný pro různá jídla, od masa až po zeleninu, ať už vařenou nebo grilovanou. Jeho ostrá chuť povzbuzuje chuťové pohárky a zvyšuje apetit.

  • Sůl

Sůl je dalším základním kořením, který by neměl chybět ve vaší domácnosti. Používá se k dochucení pokrmů a zvýraznění dalších chutí. Správné používání soli je důležité pro rovnováhu chutí a udržení správného fungování těla. Pamatujte však na to, že je třeba s solí zacházet opatrně a neměla by se přidávat nadměrně.

  • Paprika

Paprika je kořením, které dodává jídlu sladkou a mírně pikantní chuť. Jedná se o důležitý prvek pro přípravu různých omáček, marinád, polévek a přísad pro grilování. Paprika existuje ve velkém množství různých variant, jako je sladká, ostrá nebo kouřová. Každá domácnost by měla mít alespoň jednu variantu papriky, kterou může přidávat do pokrmů podle svého gusta.

  • Česnek

Česnek je jedním z nejužitečnějších koření na světě. Jeho příjemná vůně a ostrá chuť jsou charakteristické pro mnoho kuchyní po celém světě. Česnek se používá nejen jako koření, ale také jako léčivá rostlina. Skvěle se hodí do masa, omáček, salátů a pečiva. Česnek přidává pokrmům nezaměnitelnou ochutnávku a zvyšuje jejich výživovou hodnotu.

  • Kmín

Kmín je aromatické koření s mírně hořkou chutí. Používá se zejména v evropské, středověkých a orientálních kuchyních. Přidává se do pečiva, dochucování masa, zeleninových pokrmů a omáček. Kmín dodává jídlu zvláštní chuťovou rozmanitost a pomáhá také trávení.

  • Petrželka

Petrželka je jedním z nejběžnějších bylinek používaných při vaření. Je plná vitamínů a minerálů a má osvěžující chuť. Petrželka se hodí jako dochucovadlo do polévek, omáček, salátů a různých druhů masa. Můžete ji použít jak čerstvou, tak sušenou.

  • Kurkuma

Kurkuma je koření s jemnou oranžovou barvou a kořenitou chutí. Používá se zejména v indické kuchyni, kde je nedílnou součástí kari koření. Kurkuma má také množství léčivých účinků, například protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Můžete ji přidávat do rýže, omáček, polévek a dalších pokrmů, pro které chcete přidat exotickou chuť a barvu.

  • Oregano

Oregano je aromatická bylinka, která je nezbytná zejména v italské kuchyni. Má výraznou vůni a kořenitou chuť. Používá se do těstovinových jídel, omáček, pizzy a různých druhů masa. Oregano také obsahuje antioxidanty a antimikrobiální látky.

Tyto koření jsou základem pro přípravu chutných pokrmů a vylepšení vašich kulinářských dovedností. Mějte je vždy po ruce ve své kuchyni a vyzkoušejte jejich kombinace pro vytvoření neodolatelných lahůdek. Nezapomeňte, že dostatečné množství koření může proměnit obyčejné jídlo v nezapomenutelný zážitek pro chuťové buňky.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang