Jak na levné svícení po celý den?

Domácnost a nábytek

Jak moc se u vás doma svítí? Ve většině domácnosti neustále a také podle toho potom vypadá ta spotřeba energie a následně účet za energii. Buďte chytřejší a snažte se ušetřit všude, kde to jen jde.

Představujeme vám LED žárovku LEDEye Bulb VI 9W, má nejen nízkou spotřebu energie, ale také dlouhou životnost oproti jiným žárovkám. Díky nízké teplotě nedochází k extrémnímu zahřívání tepelného zdroje. Ihned po stisknutí tlačítka se žárovka LEDEye Bulb VI 9W zapne, není tu tedy žádná prodleva jako u jiných úsporných žárovek.

Tři klasické žárovky ve vašem lustru představují výkon 120 W. Pokud vezmeme sazbu 4,50 Kč/kWh, pak za hodinu svícení tohoto trojlístku zaplatíte přes 50 haléřů, za rok (při průměrném svícení pět hodin denně) 986 korun. LED žárovky LEDEye si za hodinu provozu řeknou o 7 haléřů. To je za rok svícení 123 Kč. To už je velký rozdíl ve spotřebě, neváhejte a zakupte si žárovky LEDEye co nejdříve, ať už nevyčerpáte ani jeden kilowatt navíc.

Žárovky od výrobce LEDEye jsou také vysoce odolné a vydrží i při případném venkovním využití, neprodukují UV záření, ani neobsahují škodlivé látky a jsou plně recyklovatelné. Dále se mohou využít u stmívačů a na jejich životnost nemá vliv ani časté vypínání či zapínání. Prostě si rozsviťte kdykoli je potřeba.

Podívejte se také na ostatní velice úsporné žárovky LEDEye a vyberte si přesně takové, jaké vám budou vyhovovat. Spotřebu můžete porovnat i s ostatními žárovkami, v nabídce máme i žárovky od značky Verbatim.

Jak ušetřit na cenách energií: 5 tipů pro snížení vašich nákladů

Je jisté, že ceny energií neustále rostou a to může způsobit, že placení vaší elektřiny a plynu představuje stále větší finanční zátěž. Nicméně existuje několik jednoduchých způsobů, jak na těchto nákladech ušetřit, aniž byste museli měnit své každodenní zvyky. Zde je pět tipů, které vám mohou pomoct snížit ceny energií.

Vylepšete izolaci vašeho domu

Jedním z největších zdrojů úniku energie z domu je nedostatečná izolace. Pokud nemá váš dům dobrou izolaci, teplo uniká v z podobě tepelných mostů a chladný vzduch proniká dovnitř. Tím se zvyšuje potřeba vytápění a tudíž i výdaje na energii. Proto je důležité zajistit, aby váš dům byl dobře izolován. Můžete například vyměnit stará okna za nová a izolační materiál přidat na stěny a stropy. To vám pomůže udržet teplý vzduch uvnitř a snížit tak náklady na vytápění.

Využijte úsporné osvětlení

Většina tradičních žárovkových žárovek je neefektivní a spotřebovává více energie než je třeba. Proto se doporučuje přejít na úsporné zdroje osvětlení, jako jsou kompaktní zářivky (CFL) nebo LED žárovky. Tyto žárovky spotřebují až 80% méně energie než tradiční žárovky a mají delší životnost. Přestože jsou původně dražší, dlouhodobě vám ušetří peníze díky nižší spotřebě energie a menšímu počtu výměn.

Vypínejte spotřebiče v pohotovostním režimu

I když spotřebiče jako televize, počítač nebo mikrovlnná trouba nejsou aktivně používány, stále spotřebovávají energii v režimu pohotovosti. Nezapomeňte je tedy vypínat úplně nebo je odpojovat ze zásuvky, pokud je nepoužíváte. To vám pomůže snížit zbytečné energetické ztráty a úsporu za celý rok.

Využívejte přirozené zdroje energie

Pokud máte možnost, využijte přirozené zdroje energie k vytápění vašeho domu nebo ohřevu vody. Například instalace solárních panelů na střechu vám umožní využívat sluneční energii ke snížení spotřeby elektřiny. Další možností je využít biomasu nebo tepelné pumpy, které využívají teplo z okolí k vytápění domu. Tyto varianty nejenže šetří energii, ale často mohou získat i dotace nebo příspěvky od státu, které vám pomohou k pokrytí nákladů na jejich instalaci.

Buďte pozorní k úsporným zařízením

Při při běžném používání spotřebičů můžete ušetřit energii a tím i peníze. Vyberte si spotřebiče s energetickou štítkem A+++, které jsou nejefektivnější. Dále se snažte využívat funkce, jako je „ekonomický režim“ či „časovač“, které šetří energii. Například pračky a myčky nádobí s ekonomickým režimem spotřebují méně vody a energie. Je také dobré pravidelně čistit filtry u spotřebičů, aby nedocházelo ke zbytečným zablokováním a snížení jejich účinnosti.

S těmito jednoduchými kroky můžete efektivně snížit své náklady na energii a přispět tak k ochraně životního prostředí. Investujte do izolace a úsporných žárovek, vypínejte spotřebiče v pohotovostním režimu, využívejte přirozené zdroje energie a vybírejte úsporné spotřebiče. Tímto způsobem můžete nejen ušetřit na svých měsíčních účtech za energie, ale také snížit svůj ekologický otisk.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang