Topení a klimatizace – jak fungují a kdy vznikly

Spotřebiče

Se zimním chladem si hravě poradí dobře fungující topení. Proti letnímu žáru lze zase bojovat za pomoci spolehlivé klimatizace. Z jakých typů topení a klimatizací lze vybírat a jak nakoupit rozumně a úspěšně?

Jako další kategorii bílého zboží nesmíme zapomenout zmínit topení, klimatizace. Přicházíme s opravdu revolučními výrobky! Vadí vám v letních měsících příliš velké horko? Je to k nevydržení? Potíte se a neustále přemýšlíte jak se zchladit?

Nebo naopak milujete teplo a v zimě tak strádáte? V této kategorii si zajisté vybere každý, nabízíme velice moderní topení, klimatizace od spolehlivých výrobců, jako je například ETA, Whirlpool, Rowenta, Sencor a dalších.

Topení, klimatizace – jak fungují?

Přejete si regulovat teplotu téměř okamžitě přesně podle vašich představ? Topení, klimatizace jsou ta správná volba pro vás. V naší nabídce si můžete vybrat z mnoha klimatizací. Nabízíme nástěnné, ale i přenosné klimatizace, které oceníte zejména na cestách.

Obsluha klimatizací je velice jednoduchá a ani na údržbu nejsou příliš náročné. V zimních měsících klimatizace mohou fungovat jako topení, které se však ohřívá mnohem déle. A pokud vám bude horko? Není nic jednoduššího, než opět použít klimatizaci a během chvilky si užívat svěží vánek, který vás uvede do extáze!

Při výběru ventilátoru se nejprve pokuste rozhodnout, zda pro vás bude výhodnější mít ventilátor na stole nebo na zemi. Díky stolním ventilátorům se nepříjemný horký vzduch v kanceláři stane minulostí. Kromě stolních ventilátorů nabízíme ventilátory stojanové.

Kdy vznikla klimatizace

Klimatizace je dnes neodmyslitelnou součástí našich domovů, kanceláří, obchodů a veřejných prostor. Představuje velmi praktický způsob, jak udržet příjemnou teplotu v místnostech během horkých letních dnů. Ale kdy vlastně klimatizace vznikla a jaký byl její vývoj?

Historie klimatizace sahá až do starověkého Egypta, kde egyptští faraoni nechávali při svých stavbách vystavět systémy, které měly chladit vzduch pomocí přítomnosti vody. Tato metoda se nazývala „aventurinové okno“ a používala se k prochladnutí při horkých letních dnech. Principem tohoto okna bylo, že vzduch procházející přes tímto otvorem byl ochlazován proudem tekoucí vody. Tím se snižovala teplota vzduchu a v místnosti bylo mnohem příjemněji.

Dalším významným mezníkem v historii klimatizace byl objev moderního chladicího systému. V roce 1902 americký inženýr Willis Carrier vynalezl první moderní klimatizační systém. Byla to velká pokročilost oproti předchozím metodám chlazení, protože umožňovalo regulovat teplotu a vlhkost vzduchu v místnosti. Tento systém byl původně vytvořen pro zlepšení výroby papíru ve stárnu v New Yorku, ale brzy se rozšířil do dalších oblastí.

V průběhu 20. století se klimatizační systémy stávaly stále populárnějšími a dostupnějšími. V roce 1931 byla postavena první klimatizovaná budova v USA – Empire State Building v New Yorku. Tento velký úspěch pomohl rozšířit používání klimatizace i do dalších budov a domácností. V 50. letech byly vyvinuty první klimatizační jednotky pro domácnosti, které se staly běžnou součástí moderních domovů.

Dalším vývojem bylo zdokonalení a inovace technologií klimatizace. V 70. a 80. letech se začaly používat klimatizační jednotky s inverterovou technologií, která umožňuje regulovat výkon a spotřebu energie.

Dnes máme na výběr z různých typů klimatizace, jako jsou přenosné klimatizační jednotky, split systémy, centrální klimatizace nebo VRV systémy. Moderní klimatizace jsou vybaveny pokročilými funkcemi, jako je automatická regulace teploty, časovače, ionizátory vzduchu nebo funkce pro úsporu energie.

Klimatizace se stala nedílnou součástí našich životů a přináší nám významné pohodlí v horkých letních dnech. Její vývoj od starověkého Egypta až po současnost je ohromující. Díky pokroku v technologiích a inovacím se klimatizace stala efektivnější, úspornější a přístupnější pro více lidí.

Ať už je klimatizace považována za zázrak moderního života nebo za luxusní vybavení, není pochyb o tom, že její vznik a vývoj nám přinesl mnoho výhod a výrazně zlepšil kvalitu životního prostředí během horkých letních dnů.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang