Zimní brusle

Sport a outdoor

Ať se člověk chystá na hokejový stadion anebo jen na zamrzlý rybník, bude zajisté potřebovat kvalitní brusle. Jaké kousky se na trhu nabízejí a jak si mezi nimi vybrat ty pravé?

Výběr bruslí je dobré neuspěchat. Čím se při nákupu řídit?

Zvažte primární použití bruslí

Lední hokej, krasobruslení, rychlobruslení, rekreační bruslení… Tento detail je nejdůležitější, protože do značné míry určuje, jaký typ bruslí si potřebujete koupit.

Zvažte úroveň svých dovedností a zkušeností

Některé brusle jsou vhodnější pro pokročilé bruslaře, zatímco jiné se nejlépe hodí pro začátečníky. S postupující úrovní dovedností můžete vyzkoušet různé brusle. 

Zvažte, jak často budete brusle používat

Pokud si brusle chcete obout jen párkrát ročně na kluziště pro zábavu, pravděpodobně nemusíte investovat mnoho peněz. Na druhou stranu, pokud jste krasobruslař, který soutěží na národní úrovni a bruslí hodiny každý den, je lepší investovat o něco více.

TIP: Při bruslení můžete měřit aktivitu za pomoci tréninkových hodinek.

Zamyslete se nad velikostí svého chodidla

Je vaše noha již dorostlá? Pokud ne (nebo pokud kupujete brusle pro dítě, které stále roste jako z vody), možná bude lepší zůstat prozatím u levných variant. Až noha dosáhne své konečné velikosti, můžete investovat do lepšího páru, pokud budete chtít.

Udělejte si průzkum různých značek

Pokud se chystáte investovat stovky dolarů, vyplatí se prozkoumat nejlepší pár pro vás a vaše podmínky. Přečtěte si recenze. Nezapomeňte, že někteří prodejci získávají provizi od konkrétních značek, takže doporučení prodejce nemusí být vždy autentické.

Vyberte brusle tak, aby seděly jako ulité

Brusle by měly dobře padnout, neměly by být příliš těsné nebo příliš volné. Opravdu musí sedět tak akorát. Vaše kotníky by měly být podepřené, ale musí být také trochu pružné.

TIP: Skvělou zimní zábavu skýtá i člun na sníh.

Půjčujte si je, dokud nebudete připraveni na koupi

Pokud s bruslením začínáte nebo ještě nejste připraveni do svého nového koníčku vložit větší finanční částku, jednoduše si je půjčujte. Dokud se nedostanete na pokročilejší úroveň, nebudou brusle z půjčovny v ničem bránit vašemu pokroku.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang