Co dělá kuchyň kuchyní?

Spotřebiče

Když se řekne kuchyň, co vás napadne jako první? Je to kuchyňská linka? Nebo lednice či mikrovlnná troouba? Možná se vám vybavil třeba dřez nebo nějaký váš typický kucyňský doplněk u vás doma.

Jistě se ale shodneme na tom, že naprosto nedílnou a hlavně nepostradatelnou součástí každé kuchyně je sporák, nebo chcete-li trouba a varná deska, pokud  se jedná o kuchyň vestavnou.

Možná právě vám již pomalu dosluhuje starý sporák nebo jste se právě rozhodli, že ze své chalupy vytvoříte plnohodnotný druhý domov se vším všudy. Ať už je to jedno nebo druhé, rozhodně dnes zpozorněte. Představíme vám totiž kombinovaný sporák Indesit KN6T7SA(X)/I.

Zmínili jsme, že se jedná o sporák kombinovaný, je tedy vybaven čtyřmi plynovými hořáky a elektrickou troubou o objemu 56 litrů. V ovládacích knoflíkách je umístěno integrované elektrické zapínání hořáků, takže se již nemusíte zbytečně rozčilovat s věčně lámavými sirkami.

Pro bezpečnost nejen vaší rodiny, ale i domácnosti je horní varná deska vybavena pojistkou plynových hořáků. Varná deska se může pochlubit jedním hořákem s trojitou kournou, díky který je zajištěno rovnoměrné rozložení tepla a vysoký výkon, což jsou parametry ideální například pro smažení. Další hořák lze označit jako úsporný a třetí jako rychlohořák.

A jak je na tom elektrická trouba? Kromě tradičního pečení můžete vybírat ze 7 dalších programů. Jistě si oblíbíte programy Gratinování, Fast cooking, Pizza nebo Moučník. Pro perfektní kuře s křupavou kůrkou je ideální funkce Gril a pro více pečených pokrmů najednou zvolíte jistě funkci Horkého vzduchu a všecha jídla si zachovají svoji chuť.

Velmi praktickou je i funkce nastavení začátku a konce pečení, kdy nemusíte úpěnlivě kontrolovat obsah trouby a sledovat čas, ale můžete se věnovat činnostem rodinným nebo jiným kuchyňským. Že je trouba vybavena žárovkou a dvojitým sklem je dnes už těméř samozřejmostí.

Co vás ale jistě potěší je praktický úložný prostor, kam lze snadno umístit plechy nebo dokonce právě připravený pokrm a zachovat tak jeho teplotu až do doby, kdy se celá rodina sejdete u stolu. Na závěr stačí jen sklopit skleněný poklop a rázem je uklizeno.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang