Jak vybrat epilátor

Epilátor je přístroj, který slouží k dlouhodobému odstranění nechtěných chloupků a získání hladké pokožky, po které touží především většina žen. Hlavním cílem dnešních výrobců je nabídnout svým klientům takový typ epilátoru, který zaručí rychlé a co nejméně bolestivé a vysoce efektivní odstranění chloupků, které vydrží co nejdéle. Takových přístrojů je na trhu v současné době celá řada. My se vám pokusíme jejich výběr usnadnit a soustředit vaši pozornost na několik základních parametrů, které byste měli mít na zřeteli. V našem návodu se dozvíte následující informace:

 1. Co jsou depilátory
 2. Co jsou epilátory
 3. Jak epilátor funguje
 4. Rychlost epilace
 5. Epilační hlavice, nástavce
 6. Startovací nástavec
 7. Holící nástavec (2v1)
 8. Hygiena
 9. Napájení epilátoru
 10. Základní rozdělení epilátorů
 11. Pořizovací cena
 12. Nejlepší výrobci

Epilátor BaByliss G750E

Ještě než přistoupíme k vlastnímu výběru epilátoru, rádi bychom vás upozornili na rozdíl mezi epilací a depilací, což jsou dva pojmy, které se často pletou nejen laikům. K záměně těchto pojmů bohužel často dochází i mezi prodejci.

Epilátor i depilátor jsou přístroje, které jsou určené k odstranění chloupků z těla, nohou, podpaží, vousů atd. Hlavní rozdíl mezi oběma přístroji spočívá v tom, že epilátor chloupky z kůže vytrhává, zatímco v případě depilátoru dochází pouze k jejich zkrácení, zastřižení tak, aby nevyčnívali nad povrch kůže.

Depilátor

Depilátor je buď elektrický strojek, popř. také holicí strojek nebo zastřihovač, nebo také obyčejná žiletka, která je schopna plnit stejnou úlohu.

Existují ovšem také holicí strojky, které zvládají funkce obě, tj. funkci depilační i epilační, což poznáte podle toho, že strojek má k dispozici dvě vyměnitelné hlavice (depilační – stříhací a epilační – trhací).

Pokud hledáte odpověď na otázku, co je lepší, zda epilátor čí depilátor, vězte, že záleží především na tom, co vám osobně více vyhovuje. Výhodou depilace je, že není bolestivá, nicméně její účinek je relativně krátkodobý a musíte ji často opakovat. Oproti tomu je epilace sice „bolestivá“, ale daleko více efektivní a její účinek je dlouhodobý.  Co se týká bolestivosti, tak většina uživatelů potvrzuje, že po určité době pravidelného používání epilátoru, si zvyknete a bolest v podstatě zmizí, epilaci pak vnímáte jako „nebolestivou“.  Bolestivost při epilaci je velmi individuální faktor a velmi úzce souvisí s citlivostí vaší pokožky. Pro lepší a kvalitnější odstranění chloupků je ale epilátor určitě vhodnějším přístrojem.

Holící strojek Braun Lady Style LS 5160 Box

Epilátor

Epilátor je strojek, který chloupky odstraňuje včetně jejich kořínků a zamezuje tak jejich opětovnému růstu. K vytrhávání chloupků epilátory nejčastěji využívají hlavici s rotujícími pinzetami.

Epilátor je velmi praktický, protože ho můžete používat téměř kdykoli a kdekoli. Pro jeho použití nepotřebujete vodu, jako např. při voskové epilaci či mokrém holení.

Jak již bylo řečeno, na dnešním trhu naleznete mnoho druhů epilátorů, které se v podstatě dělí na ty, které jsou určeny na odstraňování vousů a na ty, které se komplexně označují jako tělové epilátory a slouží k odstraňování chloupků z oblasti nohou, podpaží nebo linie bikin. Velká řada epilačních přístrojů je univerzálních, neboť jejich součástí je příslušenství, které umožňuje jejich použití na celém těle.

A nyní několik důležitých informací, které byste měli vzít v úvahu před koupí nového přístroje. K tomu, abyste vybrali správný a kvalitní epilátor, který bude přesně vyhovovat vašim požadavkům, určitě doporučujeme sledovat následující údaje.

Jak epilátor funguje

Jak už bylo zmíněno výše, vytrhávání chloupků pomocí epilátoru se děje prostřednictvím hlavice s pinzetami. Čím více pinzet hlavice obsahuje, tím rychleji epilace proběhne, ale počítat musíte s tím, že bude pochopitelně i bolestivější.

Rychlost epilace

Rychlost epilace je parametr, který má velký vliv na její finální podobu. Obecně platí, že čím vyšší je rychlost, tím lépe probíhá odstraňování tvrdších chloupků, např. na nohách. Naopak v případě chloupků jemnějších, v místech, které jsou hůře přístupné, je třeba epilaci věnovat více času a zvolit rychlost nižší.

Ideální je, pokud si vyberete epilátor, který má minimálně dva stupně rychlosti epilace, které můžete přepínat v závislosti na tom, na kterou část těla jej potřebujete aktuálně použít.

Epilační hlavice, nástavce

Jeden epilátor může mít více hlav, které je možné vyměňovat dle potřeby. Díky jednomu epilátoru s vyměnitelnými hlavami, popř. nástavci můžete provádět epilaci obočí, obličeje, intimních partií, nohou apod. Různé nástavce, určené na různé partie těla mají rozdílnou šířku epilační plochy.

Startovací nástavec

V případě, že s epilací teprve začínáte, pak vám doporučujeme pořídit si typ, který disponuje tzv. startovacím nástavcem, který má přibližně 25 pinzet. Běžně mají epilátory přibližně 25 – 40 pinzet. Vysokým počtem čtyřiceti pinzet se pyšní např. epilátory značky Braun, které jsou vhodné pro již zkušené uživatele a epilace s nimi je velmi rychlá. V případě nižšího počtu pinzet není bolest při epilace tak intenzivní a vaše pokožka má možnost postupně se jí přizpůsobit.

Pokud máte strach z bolesti, kterou vám může epilace způsobit, můžete na epilaci svou pokožku připravit. A to buď pomocí funkce studeného vzduchu, kterou jsou některé typy epilátorů vybaveny, nebo prostřednictvím masážního nástavce, který vaši citlivou kůži před vlastní epilací zlehka namasíruje.

Holící nástavec (2v1)

Před vlastní koupí byste si měli ještě uvědomit a zvážit, zda je pro vás důležitá pouze funkce epilace, nebo zda využijete i nástavec určený pro depilaci. Tento nástavec dělá z epilátoru tzv. přístroj 2v1. Někdy je totiž depilace (holení) vhodnější volbou, např. v případě, že jsou chloupky ještě příliš krátké a epilátor by je ještě „nevzal“. Někdo zase není schopen akceptovat epilaci na určitých partiích (třísla, podpaží), pak se depilační nástavec také vyplatí.

Epilátor Braun Silk epil 5-​547

Hygiena

Z hlediska hygieny je vhodné, pokud je možné hlavu epilátoru omývat vodou, tj. po použití ji umýt pod tekoucí teplou vodou a tím ji připravit k dalšímu použití. Druhy epilátorů, které nemají omyvatelnou hlavu, jsou vybaveny kartáčkem, kterým se hlava epilátoru musí mechanicky vyčistit. Kartáček se namočí v lihu a otírají se jím jednotlivé pinzety na hlavici a odstraňují se zachycené chloupky.  Tento způsobe čištění je samozřejmě pracnější a pro uživatele méně pohodlný.

Ještě bychom vás rádi upozornili na to, že epilátor je velice osobní součástí vaší hygieny, a proto není vhodné jeho půjčování, a to ani v rámci rodiny. Každý epilátor by měl mít pouze jednoho uživatele.

Napájení epilátoru

Jestliže plánujete používání epilátoru pouze v domácím prostředí, volte přístroj s klasickým napájením ze sítě. Pokud zvolíte variantu s kabelem, měl by být dostatečně dlouhý, aby se s ním dalo pohodlně manipulovat. V případě, že často cestujete a budete epilátor používat i mimo domov, bude pro vás lepší volbou epilátor bezdrátový, tzv. akumulátorový model, který můžete současně používat i ve sprše, popř. ve vaně.

Základní rozdělení epilátorů

IPL epilátor

IPL je zkratka anglického označení Intensive Pulse Light, česky fotoepilace. Epilátory tohoto typu ničí chloupky pomocí selektivní termolýzy, což ve své podstatě znamená to, že dochází k zahřátí kořene chloupku na 70 ºC a tím k jeho následnému zničení. Okolní tkáně vaší pokožky zůstávají nepoškozené.

IPL epilátor funguje tak, že vydává světelný impuls, který se zaměřuje na melanin. Melanin je pigment, který je obsažen v chloupku a určuje jeho zabarvení. Čím je chloupek tmavší, tím více obsahuje melaninu a tím více světla vstřebá. Světlé chloupky melanin neobsahují a fotoepilace pro ně tak není vhodná.

Fotoepilace by se neměla provádět, pokud máte ekzém nebo jiným způsobem narušenou, popř. poraněnou kůži nebo těsně po opalování. Na místa, na která jste použili IPL epilátor nepoužívejte kosmetické přípravky (deodoranty, parfémy apod.).

IPL Epilátor BaByliss G945E

Laserový epilátor

Epilace laserovým epilátorem probíhá tak, že dojde k vypálení kořínku chloupku. Laserový paprsek vhodné vlnové délky (cca 800 nm) prochází kůží, zahřívá vlasový folikul (vlasový váček), který se působením tepla ničí a postupně nastává úplné zastavení jeho růstu.

Laserovým epilátorem je možné ošetřovat všechny partie těla (tvář, oblast pod nosem, krk, hruď, záda, nohy…). Výjimkou je pouze oblast kolem očí, kde se aplikace laseru nedoporučuje.

Epilace laserem je bezbolestná, v případě, že i přesto cítíte např. pálení, to se týká především osob s citlivější pokožkou, je nutné snížit intenzitu.

Rychlost úplného odstranění chloupků pomocí laserové epilace je zcela individuální a je závislá především na typu pokožky a množství pigmentu (melaninu) obsažného v chloupku, tedy na jeho barvě. Pro trvalý efekt je nutné použití laserové epilace několikrát opakovat, po pěti ošetřeních je již viditelný progres, po deseti aplikacích pak bude vaše pokožka zcela bez chloupků.

Silk´n pulzní laserový epilátor Jewel

Pořizovací cena

Ceny jednotlivých epilátorů se samozřejmě liší. Ty nejjednodušší, základní modely pořídíte už za několik set korun, draží a sofistikovanější typy se pohybují v cenové relaci od dvou až do deseti tisíc korun. Před koupí konkrétního modelu si dobře rozmyslete, které funkce epilátoru jsou pro vás nezbytné a které naopak vůbec nevyužijete, aby nebyla vaše investice do drahého epilátoru zbytečná.

Nejlepší výrobci

Značka přístroje je faktor, který sice při výběru nepatří k těm nejpodstatnějším, ale určitě byste ho měli také zohlednit. V každém případě se vám určitě vyplatí, pokud si vyberete produkt té firmy, která má na trhu svou tradici a její výrobky v daném oboru patří ke špičce. V oblasti epilátorů to určitě jsou značky Braun, Philips a BaByliss. Jsme přesvědčeni, že výrobky těchto firem vás v žádném případě nezklamou.

Braun

Celosvětově známá značka Braun se zabývá výrobou různých elektrických spotřebičů, mezi které samozřejmě patří i epilátory Braun. Výrobky značky Braun se na trhu proslavily jak díky svému designu, tak i díky vysoké výkonnosti, spolehlivosti a v neposlední řadě i životnosti. Firma se snaží své produkty co nejvíce zdokonalovat a přizpůsobovat potřebám uživatele tak, aby bylo jejich využití co nejpohodlnější. To, že se Braun snaží být vždy o krok před konkurencí, potvrzuje i slogan firmy: "Designed to make difference". To by se dalo volně přeložit jako: "Vyrobeno tak, aby vytvořilo rozdíl".

Epilátor Braun Silk 9 9-​561 Wet/​Dry

Philips

Nizozemská společnost Koninklijke Philips Electronics N.V., známá spíše pod označením Philips, patří mezi nejznámější světové firmy, které nabízejí širokou škálu výrobků, jejichž hlavním cílem je zdokonalování lidských životů prostřednictvím inovace spotřebitelského životního stylu. Společnost založili společně Frederik Philips se synem Gerardem v roce 1891 ve městě Eindhoven. Firma si klade za cíl zlepšení našich životů především v oblasti zdravotní péče, spotřebitelského životního stylu a osvětlení. Jednou z významnou jednotkou je i sekce vyrábějící epilátory Philips.

Epilátor Philips HP6522/​01 SatinSoft

BaByliss

Francouzská značka se od začátku své existence zaměřuje na produkty, které se pyšní špičkovou kvalitou a hodí se pro profesionální použití v nejrůznějších salonech krásy, ale i pro běžné spotřebitele. Značka BaByliss je součástí koncernu Conair a je jedničkou na celosvětovém trhu a současně nejprodávanější evropskou značkou v oblasti péče o vlasy a tělo.  Produkty BaByliss poskytují svým klientům opravdu vysokou kvalitu a spolehlivost.

Epilátor BaByliss G711PE

Nakupka.cz - Zahrada, Dílna, Bílé elektro, Audio - Video, Autodoplňkyvše pro vaši domácnost
Nákupní košík
je zatím prázdný

V košíku zatím nemáte žádné produkty.


Rádi vám s výběrem pomůžeme info@nakupka.cz.

Můžete také využít některý z naších vyhledávačů:

↑ Nahoru