Nebankovní půjčky s exekucí

Půjčky

Každý se může dostat do nepříznivé situace s financemi. V některých případech tyto problémy končí v exekuci nebo insolvenci. Klienti v exekučním řízení mají obvykle problémy se získáním půjčky v exekuci, protože jsou pro poskytovatele půjček rizikoví.

Na co si dát pozor, pokud mám exekuci a potřebuji půjčku? Jak se sjednává půjčka při exekuci, okamžitá půjčka pro nezaměstnané s exekucí nebo půjčka na občanský průkaz ještě dnes?

Nebankovní půjčky s exekucí jsou půjčky, které poskytují nebankovní instituce. Nedochází u nich k tak přísnému posuzování žadatelů. Při prověřování klientů není ani překážkou záznam v registru neplatičů.

Registr dlužníků je noční můrou všech lidí, co si někdy půjčili. Může se v něm ocitnout i někdo, kdo byl jen trochu lehkomyslný a na seznam se dostal neprávem. Banky jsou v tomto hodně přísné a nikomu se záznamem peníze nepůjčí.

Banky chtějí u svého potencionálního klienta velmi dobrou platební morálku a velmi dobrý měsíční příjem z jednoho prostého důvodu – bojí se totiž, že by nastala situace, kdy klient přestane platit své závazky vůči bance, a ta je bude muset dostávat zpět zdlouhavým způsobem.

Nebankovní společnosti toto moc neřeší a peníze půjčí kdykoliv a prakticky komukoliv bez průtahů a formalit.

Kdy si půjčovat peníze?

Nebankovní půjčku s exekucí je nejlepší využít na nezbytné a nečekané výdaje, např. rozbitá pračka, lednička, auto atd.

Dalším možným důvodem je využití půjčených peněz na zaplacení jazykových a dalších vzdělávacích kurzů, dovolené atd.

Člověk by se měl v každém případě ujistit, že nebankovní půjčku opravdu potřebuje a jestli není lepší varianta v podobě šetření peněz.

Půjčka na OP (občanský průkaz)

Půjčka na OP je ideálním řešením pro ty, kteří nemají rádi zdlouhavé papírování. Občanský průkaz je jediný doklad, který se u žádosti o půjčku na OP potřebuje. V dnešní internetové době si firma vše potřebné dohledá právě na internetu, tudíž žadatel nemusí shánět žádná potvrzení a dokumenty.

Půjčka na číslo OP je poskytována na nižší částky, např. do 20 000 Kč. Občas se klientovi může stát, že narazí na společnost, která může na OP zapůjčit i vyšší částku.

Šanci získat půjčku na OP od nebankovní instituce má téměř každý. Tuto půjčku mohou získat i tzv. rizikoví klienti. Získat půjčku na OP s exekucí by neměl být problém. Rychlost poskytnutí půjčky záleží na tom, o jakou částku se jedná.

U menších půjček do 20 000 Kč nebývá žádný problém. U půjček nad 20 000 Kč je situace podobná, avšak schválení může trvat o něco déle. V obou případech stačí doložit kopii OP.

Půjčka na OP ještě dnes

Půjčky na OP ještě dnes jsou vhodnou variantou půjček na číslo OP. Tyto půjčky nevyžadují po zájemci o půjčku, aby sháněl potvrzení, dokumenty a navíc nemusí dokládat ani výši svého příjmu, stačí mít nějaký pravidelný příjem.

Půjčka na číslo OP umožňuje vyhnout se těmto obstrukcím a získat peníze ještě dnes. Rozhodnutí, zda žadatel zvládne splácet půjčku, je jen na něm. Toto rozhodnutí je určité riziko a zároveň výhoda.

Půjčku na OP ještě dnes lze získat do několika minut. Pro získání půjčky se vyplní jednoduchý formulář a pak už se jen čeká na schválení. Půjčka na OP se řadí mezi krátkodobé půjčky se splatností kolem 1 měsíce.

Půjčka na OP s exekucí

Půjčky na OP je jeden z nejoblíbenějších druhů půjček. Dají se najít v portfoliu bank i nebankovních společností a lidé je hojně využívají, protože jsou velmi rychlé.

Při sjednání půjčky na OP s exekucí klient nemusí nikomu vysvětlovat, k jakému účelu chce půjčku použít. Půjčky lze splatit předčasně a bez poplatků. Vše se vyřizuje online z pohodlí domova. Nebankovní společnosti své klienty neprověřují tak důkladně jako banky.

K nebankovním půjčkám pro lidi s exekucí není potřeba ručitele, potvrzení příjmu od zaměstnavatele a ani nevadí negativní záznam v registru dlužníků. Žadatel uvádí velmi málo osobních údajů.

Jak si vybrat tu nejlepší půjčku na OP?

Internet je plný nabídek od velkého množství bankovních i nebankovních společností. Člověk narazí na různé nabídky a mnohdy není poznat, které jsou dobré a výhodné. Zde je pár tipů, jak rychle a snadno najít tu správnou půjčku:

 1. Ujasnit si, co je předmětem hledání – na co se půjčené peníze použijí a kolik se bude potřebovat
 2. Vybírat prověřené poskytovatele půjček – bezpečnější je se obrátit na rodinu a známé, pak na spolehlivé a časem prověřené firmy
 3. Zjistit si výslednou částku na splácení – výše úroků
 4. Důležité jsou i podmínky a detaily – nabídka podmínek a možností získání peněz

Pokud zájemce potřebuje peníze a nemá jasno v tom, který produkt by byl ten nejlepší, zajímat by ho mohla např. půjčka na OP ještě dnes.

Je půjčka na OP riziková?

Odpověď zní: ano, je. Podle OP a pravidelného příjmu se nedá dostatečně prověřit bonita klienta, což je velmi rizikové pro poskytovatele půjčky a i pro samotného žadatele. Může se stát, že klient nebude moci svůj závazek splácet.

Všichni poskytovatelé půjček mají povinnost prověřovat úvěruschopnost svých budoucích klientů, kterou ukládá zákon o spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb. Plnění zákona kontroluje Česká národní banka (ČNB).

Půjčka na OP je riziková, a přesto existuje i v současnosti. Ať už se jedná o půjčku bez registru, o půjčku bez doložení příjmu nebo o půjčku na číslo OP, víceméně jde o to stejné – minimální prověřování bonity klienta.

Pokud se klient rozhodne pro tento typ půjčky, měl by si provést vlastní analýzu své bonity. Přeceňování vlastních schopností se v tomto případě nevyplácí a žadatel se může dostat do kruhu finančních problémů.

Jak si prověřit poskytovatele půjčky na OP s exekucí?

Půjčka na OP s exekucí je v poslední době stále populárnější u lidí, kteří potřebují snadno a hlavně co nejrychleji získat obnos peněz. Mnoho institucí začalo tohoto trendu využívat a nabízet podobné půjčky.

Existuje několik oblastí, kterým by měl klient věnovat pozornost:

 • velikost firmy
 • zkušenosti firmy
 • jak dlouho je firma na trhu
 • transparentnost smlouvy
 • bezplatná zákaznická linka
 • žebříčky a srovnávače

Dříve se hodně slýchávalo, že nebankovní společnosti nejsou důvěryhodné a mají špatnou pověst. V minulosti nebyla jejich činnost nijak regulovaná a jejich smlouvy byly záludné.

V současné době tomu tak není. Podle zákona o spotřebitelském úvěru, na základě kterého musí mít tyto instituce licenci od ČNB, se důvěra zákazníků znovu obnovuje.

Půjčky pro lidi s exekucí

Mám exekuci a potřebuji půjčku. Jaké jsou možnosti? Dnes už je jen velmi málo lidí, kteří za svůj život nikdy nevyužili žádnou půjčku. Půjčování se stalo běžným jevem. I dlužníci s exekucí již mají šanci si půjčit.

Dobře zvolená půjčka může pomoci. Dlužníci obvykle využívají půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti, půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy, SMS půjčku s exekucí, půjčku na směnku s exekucí, půjčku na exekuce apod.

Základem je vybrat seriózního poskytovatele půjčky. Před podpisem samotné smlouvy je třeba si ji důkladně projít a v případě nejasností se na cokoliv zeptat, než podepisovat něco, čemu člověk pořádně nerozumí a později zjistí, do jaké šlamastyky se dostal.

Hodně záleží na povaze a rozsahu problémů, kvůli kterým si zájemce o půjčku pro lidi s exekucí půjčuje. Když má člověk exekuci a potřebuje půjčku, hlavně nebankovní poskytovatelé mu mohou nabídnout půjčku při exekuci.

Obecně se půjčka pro dlužníky s exekucí nedoporučuje, ať už se jedná o půjčku pro dlužníky s exekucí v hotovosti, nebo půjčku pro dlužníky s exekucí bez zástavy.

Výhody půjčky pro lidi s exekucí

Většina půjček nevyžaduje osobní návštěvu klienta na pobočce. Jednoduše stačí vyplnit online formulář.

Další výhody:

 • alternativa pro ty, kterým banka nepůjčí
 • vyšší i nižší částky k půjčení
 • jednoduchý schvalovací proces
 • bez zbytečného papírování
 • možnost odkladu splátek
 • společnost nenahlíží do registru dlužníků
 • peníze v hotovosti i na účet

Klient se obratem dozví, zda mu peníze budou poskytnuty, či nikoliv.

Nevýhody půjčky pro lidi s exekucí

Vybraná společnost vyžaduje stabilní a dostatečný příjem a také je nutno počítat s vyšším úrokem a vysokými měsíčními splátkami.

Další nevýhody:

 • u vyšších částek je vyžadován spolužadatel
 • některé instituce vyžadují ručení majetkem
 • sankce za porušení smluvních podmínek
 • nemožnost pojištění úvěru
 • nemožnost předčasného splacení úvěru

U krátkodobých půjček je nutno splatit dluh v období jednoho měsíce.

Půjčka na směnku s exekucí

Půjčka na směnku s exekucí je často vyhledávaným řešením u lidí s exekucí. Takové úvěry jsou velmi riskantní a drahé. Dlužník může během pouhých 6 měsíců přeplatit až 30 % a více.

Půjčku na směnku s exekucí je nabízena soukromou osobou, která by se měla řídit stejnými pravidly jako společnosti s licencí ČNB – prověřit žadatele a na směnku vůbec nepůjčovat.

Půjčka pro dlužníky s exekucí v hotovosti

Půjčka pro dlužníky s exekucí v hotovosti také nemusí projít. Firmy, které tuto půjčku nabízí, musí prověřovat klientovu finanční situaci a jakou má bonitu. Pokud žadatel nemůže doložit příjem nebo je veden jako dlužník se zápisem v registru, hotovostní půjčku nemusí dostat.

Najdou se však společnosti, které toto striktně nedodržují. Půjčka – exekuce? Nevadí. Půjčka při exekuci je krátkodobá i dlouhodobá. Některé nebankovní instituce nabízejí půjčku v hotovosti i do 300 000 Kč se splatností až 7 let.

Půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti – poskytovatelé

Není zrovna jednoduché půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti získat. Zadluženým lidem, kteří mají navíc i exekuce, zkrátka banky ani solidní nebankovní společnosti nepůjčí. Proto nezbývá než se obrátit na nesolidní firmy a soukromníky, kteří inzerují nabídky jako „půjčka – exekuce nevadí“, „půjčky pro dlužníky s exekucí“, „půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy“ či jednoduše „půjčky v exekuci“.

Nutno podotknout, že soukromé půjčky, které bývají mnohdy zajištěné směnkou, bývají velmi nevýhodné a mohou dlužníka dostat do velkých potíží.

Půjčka pro dlužníky s exekucí bez zástavy

Půjčka pro dlužníky s exekucí bez zástavy se také špatně schvaluje někomu, kdo má negativní záznam v registru. Upřednostňováni jsou lidé s dobrou schopností splácet a u dlužníků se nedá na 100 % říci, zda tomu tak je.

Dlužník má velkou pravděpodobnost, že mu žádost o půjčku bude zamítnuta a bude muset zkusit štěstí u jiného poskytovatele, nebo žádat o nižší částku.

Výhody půjček pro dlužníky s exekucí bez zástavy

Sjednání a vyřízení půjčky je jednoduché a rychlé. Hlavní výhodou je, že klient nemusí ručit nemovitostí a nemusí mít ručitele. Vše je vyřízeno online a peníze jsou k dispozici do několika minut od schválení žádosti. Některé společnosti umožňují klientům, aby si mohli navolit splatnost půjčky.

Nevýhody půjček pro dlužníky s exekucí bez zástavy

Vysokou částku nelze bez zástavy půjčit. Negativní záznam v registru, natož exekuce je docela velkou překážkou. Hrozí zde předlužení, kvůli vyšším úrokům u splátek. Bez dostatečného a pravidelného příjmu se žadatel neobejde.

SMS půjčka s exekucí

SMS půjčka s exekucí je jedna z možností, jak si půjčit finance rychle a bez složitých procesů. Tento typ půjčky je jednoduchý.

Žadatel odešle SMS v určitém formátu na číslo firmy, u které chce žádat o peníze. Ta si jej ověří a během chvilky mu poskytne vyrozumění kladné či záporné.

SMS půjčka s exekucí je k dispozici nonstop a o poskytnutí peněz je možné si zažádat kdykoliv. Peníze klient získá prakticky ihned a bez papírování.

Velkým rizikem jako u ostatních podobných půjček je vyšší úroková sazba, skryté poplatky a sankce za nesplácení. Tato půjčka se vyplatí tomu, kdo si chce půjčit menší obnos peněz a splatit jej za krátkou dobu.

Půjčka pro nezaměstnané s exekucí

Každý člověk může dneska přijít o práci a bez finanční rezervy nemá na důstojné vyžití do doby, než najde nové zaměstnání. Na takovou situaci je připraven málokdo a někdy je nemožné si našetřit nějaké peníze bokem. Potom přichází na řadu půjčky pro nezaměstnané a dlužníky.

Rychlá půjčka pro nezaměstnané se týká i studentů a důchodců. Nebankovní instituce nabízejí půjčku i pro nezaměstnané s exekucí.

K podání žádosti online stačí splňovat podmínky: věk nad 18 let a schopnost úvěr v budoucnu splatit. Vyřízení půjčky je velmi snadné a rychlé.

Auto na splátky pro lidi s exekucí

Každý, kdo si udělal řidičský průkaz, si později chce pořídit vlastní auto bez složitých bankovních a schvalovacích procesů. Pro spoustu firem nejsou překážkou ani bankovní registry, exekuce či insolvence.

Poskytují nová i zánovní a starší auta pro fyzické osoby i podnikatele a společnosti, včetně servisu vozů a správy vozového parku po celou dobu spolupráce. Vše je podloženo řádnou smlouvou, kterou si může klient v klidu prostudovat.

Auto na splátky pro lidi s exekucí jsou rychlou a jednoduchou variantou pro získání vozu k osobním účelům. Odkup většinou probíhá bez doložení příjmu a nahlížení do registru dlužníků. Ideální řešení pro lidi v exekuci, insolvenci nebo ty, kteří nemohou (nechtějí) dokládat svůj příjem.

Auto na splátky pro lidi s exekucí – další výhody

Lidé v exekuci se nemusí bát, že by si nemohli pořídit půjčku na auto na splátky. Řada firem jim to umožňuje a snaží se vyjít vstříc co nejvíce klientům.

Mezi další výhody lze zahrnout:

 • nedokládá se finanční historie ani příjem
 • individuální kalkulace podle možností zájemce
 • dva doklady OP a ŘP + požadovaná akontace
 • auto se po doplacení stává klientovým majetkem
 • pro všechny občany ČR a SK
 • auto na objednávku dle zákazníkova přání
 • neoslabuje se bonita na hypotéku nebo úvěr
 • i pro fyzické osoby s nedostatečným příjmem

Všechny nabízené vozy bývají ihned skladem. U auta na splátky má klient garanci technického servisu, výhodného pojištění, nehodového servisu.

Alternativy půjček pro dlužníky s exekucí

Na nabídky půjček pro dlužníky s exekucí je jistě možné narazit. Ve skutečnosti však platí, že ani banky, ani prověřené nebankovní společnosti s licencí ČNB takovou půjčku neposkytnou. Pokud má člověk exekuci, je nebonitní a úvěr by byl zkrátka až moc velký risk.

Z tohoto důvodu se lidé v exekuci obracejí na nesolidní firmy bez licence a soukromé osoby, které nabízejí buď lichvářské půjčky, nebo nebezpečné půjčky na směnku. Tyto půjčky se mohou skrývat pod různými názvy, například:

 • půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti
 • půjčky pro dlužníky s exekucí
 • půjčky na op ještě dnes
 • půjčky při exekuci / půjčky v exekuci
 • půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy
 • půjčka – exekuce nevadí
 • apod.

Co tedy dělat, když mám exekuci a potřebuji půjčku? Ideální je požádat o pomoc blízké. Samozřejmostí je případnou půjčku mezi přáteli nebo příbuznými podložit smlouvou. Další možností je obrátit se na jednu z neziskovek, které nabízejí pomoc lidem s dluhy, exekucí, insolvencí apod. Pokud je člověk v tíživé finanční situaci, může zde získat užitečné rady, jak postupovat dál.

Registr dlužníků

V současné době je v České republice několik registrů, které shromažďují informace o dlužnících. Jelikož jsou provozovány soukromými společnostmi, veřejné nahlížení a kontrola libovolných záznamů není možná. Po uhrazení poplatku a ověření totožnosti lze zkontrolovat záznamy pouze o sobě.

Jak získat výpis z registru dlužníků?

Nejlepší možností, jak si prověřit dluhy jiného člověka nebo firmy, je využití evidence exekucí, tzv. registru exekucí. Tato databáze je vedená a spravovaná Exekutorskou komorou ČR a dostupná je na stránce www.ceecr.cz.

Výpis z registru dlužníků obsahuje přehled o tom, zda je na kontrolovanou osobu či subjekt vedeno nějaké exekuční řízení a jejich počet. Údaje z něj získané by měly být aktuální. Výstup kontroly se označuje také jako výpis z registru exekucí.

Jak vypadá výpis z registru exekucí?

Evidence exekucí obsahuje informace o probíhajících exekučních řízeních zadávaných do systému samotnými exekutory. Zda je proti konkrétní osobě vedena exekuce, o jakou vymáhanou povinnost se jedná, kdy byl soudní exekutor pověřen vedením exekuce, zda byla exekuce odložena či zastavena aj.

Údaje z ní získané by měly být aktuální. Výstup kontroly se označuje jako výpis z registru exekucí či výpis z registru dlužníků.

Pokud chce dotyčný detail exekučního řízení, obdrží jej po zaplacení poplatku. Mezi detailní informace z exekučního řízení zpravidla patří:

 • kontakt na exekutora
 • výše dlužné částky
 • spisová značka
 • příslušný soud
 • další údaje od exekutora

Podle vyhlášky o centrální evidenci exekucí č. 329/2008 Sb. jsou detaily exekučního řízení zpoplatněny samostatně. Zápis údajů o zahájení exekuce se provádí do 3 dnů po zapsání doložky provedení exekuce.

V evidenci exekucí se naopak nenajdou údaje o výkonech rozhodnutí vedených soudy, exekucích vedených orgány státní správy a samosprávy, finančními orgány nebo zdravotními pojišťovnami.

Evidence exekucí zdarma?

Existuje tedy evidence exekucí zdarma? Bohužel nikoliv. V současné době není žádná evidence exekucí zdarma. U všech registrů je vyžadováno uhrazení poplatku.

Pokud nějaký web nabízí informace z registru dlužníků zdarma, jedná se pravděpodobně o podvodnou stránku.

Samotná Centrální evidence exekucí pod záštitou Exekutorské komory ČR je podmíněna registrací a uhrazením poplatku za každé hledání ve výši 60 Kč.

Výpis z evidence exekucí je možný i na pobočkách České pošty, kde mají CzechPoint. Tato služba stojí 50 Kč za jednu stránku.

Výmaz údajů z evidence exekucí

Údaje o určité exekuci jsou z evidence exekucí vymazány po uplynutí 15 dní poté, co exekuční řízení skončí, resp. poté, co se o skončení řízení dozvěděl soudní exekutor.

Nezabavitelná částka v roce 2023

Nejvyšší soud v roce 2023 rozhodl o tom, kolik má být nezabavitelná částka při exekuci nebo insolvenci. Aktuální částka by měla být 13 638 Kč. Rozhodnutí je právně závazné a musí se jím řídit všichni – soudy, zaměstnavatelé, pojišťovny, ČSSZ a ostatní.

Od ledna 2023 se opět minimální nezabavitelná částka zvýšila na 9 416,25 Kč. Pokud má dlužník manžela/manželku či nějaké dítě, připočítává se k této základní částce jedna třetina za každou osobu. Na internetu existují kalkulačky, kterými lze vypočítat srážky při exekuci či insolvenci.

Na jednu stranu zákon zaručuje nezabavitelné minimum, na druhou stranu může nastat situace, kdy při exekuci zůstane dlužník úplně bez prostředků. Exekutor může nařídit srážky ze mzdy a současně i exekuci na bankovním účtu, takže dlužník přichází i o tuto nezabavitelnou částku.

Exekutorovi zákon nařizuje, aby při vymáhání pohledávky použil všechny dostupné prostředky. Jeden exekutor může nařídit srážky ze mzdy, zablokování bankovního účtu i zabavení majetku. Častější situace je, kdy má dlužník více exekucí a každý exekutor, aby získal nějaké peníze, nařídí jinou variantu.

Při exekuci na účet má dlužník nárok na jedno nezabavitelné minimum, které by tedy exekutor zabavovat neměl. Podle Ústavního soudu je to nepřípustné.

Chráněný bankovní účet pro lidi v exekuci

Mám exekuci a potřebuji účet? Mám exekuci a mám zablokovaný bankovní účet? Není problém. Není nic snazšího, než si založit tzv. chráněný účet v bance, na který exekutor nemůže.

Od poloviny roku 2021 je tato nová možnost dostupná pro lidi s exekucí. Klient má tak možnost nechat si na tento účet posílat nezabavitelnou část výplaty nebo jednorázové sociální dávky, na které se exekuce nevztahuje. Banka by měla zřízení chráněného účtu poskytnout bez extra poplatků.

Splácení exekuce se také nevztahuje na dávky pomoci v hmotné nouzi a příspěvek na bydlení.

Splácení exekuce

Většina lidí se dozví, že mají exekuci, až tehdy, když mají zablokovaný nějaký majetek – mzdu. Poté by se měli spojit s exekutorským úřadem a řešit danou situaci. Pro exekutora je výhodnější, když má jistotu pravidelného splácení dluhu, aby mohl svému klientovi sdělit, v jaké době dojde k jeho úplnému splacení.

Dlužník může požádat exekutorský úřad, aby mu byl zrušen exekuční příkaz srážek ze mzdy a navrhnout, že exekuci bude splácet sám. Pracovník exekutorského úřadu navrhne adekvátní částku na splácení exekuce.

Při jakémkoliv porušení, exekutor ihned blokuje plat i další majetek dlužníka bez výjimky. Pokud splátky nejsou dostatečně vysoké, exekutor může i po domluvě zablokovat majetek povinného.

Minimální splátka exekuce se pohybuje od 10 % celkové dlužné částky. U každého exekutorského úřadu se minimální splátka exekuce liší. Exekutoři v tomto nejsou nijak zákonem omezeni a na navržené splátky dlužníka nemusí přistupovat.

Vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy

Nebankovní úvěr na vyplacení exekucí jsou některé firmy schopny vyřídit za pár pracovních dní. Pomocí úvěru na vyplacení dluhů a exekucí se dá řešit hrozící exekuce a dražba na klientovu nemovitost. Dnes už půjčka na exekuce není žádným problémem.

Spousta společností nabízí vyřízení potřebných formalit za klienta a vyplacení všech dluhů a exekucí na bankovní účet daného exekutora. S individuálním nastavením lze poskytnout úvěr až do výše 50 mil. Kč. Úrok se pohybuje zpravidla od 6,5 % a splatnost úvěru lze nastavit až na 20 let.

Rychlé vyřízení, kdykoli možné předčasné splacení a bez kontroly registrů BRKI, NRKI, SOLUS. Mimořádné splátky jsou neomezené a žádné poplatky předem se neplatí.

Vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy není možné. Firmy vyžadují zajištění úvěru nemovitostí a ručit se může rodinným domem, bytem, chatou, stavebním pozemkem nebo komerčním objektem.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang