Nebankovní půjčka – jaká je nejlepší, diskuze

Půjčky

Kdo na bankovní půjčku nedosáhne, zvolí nebankovní půjčku. Jejich nabídka je opravdu rozmanitá. Jenže jak vybrat nebankovní půjčku, aby byl člověk ve finále s produktem skutečně spokojený?

Na trhu je dnes velké množství nabídek bankovních i nebankovních půjček. Vybere si opravdu každý. Jenže někdy může být složité se ve všech nabídkách vyznat. Mezi oblíbené patří třeba Essox, Smart půjčka, Půjčkomat nebo Home Credit.

Jak vybrat správnou nebankovní půjčku? A na co si dát pozor?

Co jsou to nebankovní půjčky?

Nebankovní půjčky pro dlužníky už díky svému názvu říkají, že jsou „nebankovní“. Tedy půjčky poskytované nebankovním subjektem. Půjčku neposkytuje banka, nýbrž jiná k tomu určená nebankovní společnost, která má oprávnění k podnikání v této oblasti.

Nebankovní společnosti se někdy pohybují na hraně zákona, a i proto je jejich nabídka tak rozmanitá:

  • nebankovní půjčka ihned (na ruku, i nebankovní půjčka na účet)
  • rychlá nebankovní půjčka bez registru
  • nebankovní půjčky bez doložení příjmu
  • nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu
  • nebankovní půjčka s exekucí
  • malé nebankovní půjčky (i nebankovní půjčky na splátky)
  • nebankovní půjčky pro OSVČ

Nebankovní půjčky je obvykle možné využít na cokoliv bez nutnosti dokládání účelu. Lze investovat do bydlení, auta nebo refinancovat své dřívější bankovní i nebankovní půjčky. Typicky k nim patří také půjčky pro ženy na MD.

Poskytovatel půjčky se obvykle nezajímá, na co nebankovní půjčku žadatel potřebuje a neprověřuje ani bankovní registry. Hlavními výhodami u půjček tohoto typu jsou rychlost vyřízení a vyplacení peněz a nepříliš důkladně prověřovaná schopnost splácet.

To může pomoci mnoha lidem, kterým by klasická banka nepůjčila. Nevýhodou jsou ovšem vysoké úrokové sazby. Podmínky se liší u jednotlivých subjektů, proto se velice doporučuje podrobně prostudovat jednotlivé nabídky a hlavně smlouvu o nebankovní půjčce. Po podpisu už je obvykle pozdě.

Výběr nejlepší nebankovní půjčky

Ať už se jedná o malou nebankovní půjčku, nebo nebankovní půjčku na splátky od nebankovní instituce, je potřeba si v klidu sednout a ujasnit si několik věcí. Jaké to jsou, napovídá následující seznam.

Každý by měl při výběru nejlepší nebankovní půjčky brát v potaz následující:

  • Rozhodnout se, kolik chce půjčit, a nezapomenout si ujasnit i to, co u půjčky nejvíce preferuje – rychlost, snadná dostupnost, produkt od renomované velké společnosti, online vyřízení atd.
  • Získat o nebankovní společnosti co nejvíce dostupných informací a podívat se i na případné reference nebankovních půjček na internetu.
  • Pročíst si některé diskuze o nejlepší nebankovní půjčce.
  • Číst pozorně podmínky a smlouvu. Všemu před podpisem rozumět, bez možnosti dvojího výkladu.
  • Zaměřit se pouze na půjčky, které nechtějí poplatky předem a v rámci kterých není nutné volat na drahé telefonní linky. Minimalizuje se tak riziko, že se člověk stane obětí podvodu.
  • Zajímat se nejen o úrokovou sazbu, nýbrž i o RPSN. Je to přesnější údaj, protože v něm jsou zahrnuté kromě úroků i poplatky, např. za sjednání půjčky, vedení účtu atd.
  • Porovnat si nabídku více produktů a vybrat si takový, který skutečně nejlépe „sedne“.

Nabídka nových nebankovních půjček je velká. Ovšem je třeba pečlivě vybírat. V době internetu je také dobré být obezřetný a i recenze nebankovních půjček brát s rezervou. Recenze si totiž často vytváří společnosti samy a vyplácí se jim to.

Nebankovní půjčky bez registru

Nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy a půjčky pro problémové klienty umožňují získat peněžní pomoc lidem s neblahou finanční minulostí. Nebankovní půjčky se dají vyřídit online s posláním peněz ihned na účet.

Bez dokládání účelu půjčky dostane žadatel k dispozici peníze pro libovolnou životní situaci. Chce-li rekonstruovat byt, koupit si něco nového nebo jen refinancovat své závazky nebo exekuce.

Zvláště pak rychlá nebankovní půjčka bez registru se těší velké oblibě. Možnosti využití nebankovní půjčky bez registru jsou skutečně široké.

Půjčky se zástavou nemovitosti

Nebankovní půjčky může využít fyzická osoba i osoba právnická. Nebankovní půjčky na IČO pro OSVČ jsou také velmi žádané. Finance lze jistit zástavním právem k nemovitosti na celém území České republiky.

Půjčku je možné pořídit zhruba od 10 000 Kč do 4 500 000 Kč. Je možné financovat až polovinu hodnoty nemovitosti. Doba vyřízení se obvykle pohybuje maximálně do 12 dnů od dodání všech potřebných podkladů.

Poplatek za vyřízení půjčky se pohybuje okolo 5 % a je stržen při vyplacení nebankovní půjčky. Při vyšších půjčených částkách je obzvláště namístě pečlivé prostudování smlouvy. Nejlépe i s odborníkem, který podmínkám v navrhované smlouvě dobře rozumí.

Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí

Lidi často zajímá, které společnosti nebankovní půjčky opravdu půjčí. Tím, že nebankovní společnosti nedodržují tak striktní pravidla jako banky, mají daleko větší možnosti.

Některé dokonce nabízejí i nebankovní půjčky pro lidi s exekucí. Často jsou tyto společnosti schopné poskytnout nebankovní půjčky ihned na účet. A to i do několika málo minut.

Avšak i tito poskytovatelé peněz se chrání a nepůjčí úplně každému. Například při nebankovní půjčce online často požadují nahrání třeba výpisu z banky za posledních několik měsíců. Chtějí tak vidět, jaký je tok peněz na konkrétním účtu a zda bude žadatel schopen splácet.

U větších půjček, kdy se jedná o nebankovní půjčky na splátky, často požadují zástavu nebo ručitele. Neboť ručitel v případě nesplácení přebírá po dlužníkovi dluh.

Jsou také možné nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu – i s takovou službou se dá setkat. Věřitel ovšem často opět požaduje alespoň zástavu nebo ručitele. To samé platí u nebankovních půjček bez doložení příjmů.

V případě, že půjčující se nikterak nestará, jak bude žadatel splácet, je namístě zbystřit. V takovou chvíli je ještě důležitější poctivě nastudovat veškeré podmínky a penále uvedená ve smlouvě. Některé tyto společnosti na trhu používají nekalé praktiky, jak své peníze získat zpět.

Podmínky poskytnutí nové nebankovní půjčky

Sem tam každý potřebuje peníze, které nemá, a tak se nabízí vzít si půjčku. V případě, že se s žadateli nechtějí bavit banky, nabízí se využít nebankovní společnosti. Ty nabízí i nebankovní půjčky na IČO. Získat nebankovní půjčku není složité. Stačí splnit následující podmínky:

  • trvalé bydliště v ČR  
  • státní příslušnost ČR
  • trvalý zdroj příjmů
  • platný OP
  • ŽL – v případě nebankovní půjčky na IČO

Nebankovní půjčky bez registru a potvrzení o příjmu vyžadují po žadateli minimální závazky. V porovnání s bankovními půjčkami, kde po něm budou chtít hned několik potvrzení, stačí nebankovní půjčky jen včas splatit.

Půjčka od Smart je především pro ty, kteří chtějí získat finanční hotovost za výhodných podmínek, a přitom se vyhnout složitému papírování a vyřizování nadbytečných potvrzení ohledně půjčky samotné.

Smart půjčka je určena pro ty, kteří nechtějí zbytečně běhat po bankách a připravovat se tak o svůj drahocenný čas, když vše potřebné si lze u Smart půjčky zařídit z pohodlí domova.

Nebankovní půjčky bez registru a zástavy a pro problémové klienty

Zajímavou finanční pomoc, kterou poskytují výhradně soukromé instituce, představují nebankovní půjčky pro problémové klienty. Jelikož se tyto společnosti nemusí zatěžovat množstvím psaných pravidel, jeví se jako ideální varianta pro širokou škálu lidí.

Háček zde přitom není ani pro osoby, které disponují negativní minulostí v oblasti splácení, což dokládají nebankovní půjčky bez registru a zástavy a zmíněné půjčky pro problémové klienty.

I přesto, že se jméno žadatele vyskytuje v některém z registru dlužníků, má stále vysokou šanci, že finance obdrží. Vybraná organizace přitom případně může požádat o ručení majetkem v odpovídající hodnotě. To ovšem zpravidla platí jen u vyšších částek.

Jako příklad lze uvést půjčky bez registru ihned do 15 000 Kč, které se značí rychlým vyřízením. V některých životních situacích jsou i minuty rozhodujícím časovým úsekem. Jestliže člověk právě takovou dobou prochází, pravděpodobně se poohlíží po produktech, jež se vyznačují krátkou administrativou.

Kde si sjednat nebankovní půjčky?

Hodně lidí je zvyklých chodit fyzicky na pobočku a vyřizovat věci tváří v tvář. To je v některých případech možné i u těchto typů půjček, kdy jednotlivé společnosti mají své pobočky. Nejvíce jsou tato místa soustředěna ve větších městech, a to například:

Zároveň platí, že se vše potřebné dá zařídit i z pohodlí domova. Většina nebankovních úvěrových společností ostatně kamennými pobočkami ani nedisponuje.

Doporučit tak lze obzvláště půjčky online ihned na účet. Lze je využít jednoduše – jen s pomocí počítače připojeného k internetu. Stačí navštívit webové stránky vybrané společnosti a následně postupovat podle daných kroků.

Jestliže navíc člověk dává přednost doručení peněžního obnosu až ke dveřím, může zvolit půjčky na ruku až do domu či půjčky od soukromé osoby v hotovosti. V tomto případě totiž stačí pouze vyčkat na příchod specializovaného pracovníka.

Na co si dát pozor u nebankovní půjčky?

Při zvažování nebankovní půjčky je důležité být opatrný a provést důkladný výzkum, aby se člověk vyhnul potenciálním problémům a podvodům. Zde je několik věcí, na které by si měl dát pozor:

  1. Důvěryhodnost poskytovatele: Prověření společnosti, která půjčku nabízí. Zjistit, zda je registrovaná a licencovaná k poskytování půjček. Hledat recenze a zkušenosti jiných lidí s touto společností.
  2. Neprůhledné poplatky a úrokové sazby: Před uzavřením půjčky si důkladně přečíst všechny podmínky a poplatky spojené s půjčkou. Být opatrný na skryté poplatky nebo extrémně vysoké úrokové sazby.
  3. Podvodné praktiky: Být obezřetný vůči nabídkám, které se zdají příliš dobré, aby byly pravdivé. Podvodníci mohou využívat potřeb lidí a nabízet rychlé a snadné peníze za neúnosných podmínek.
  4. Nepřiměřená tlaková taktika: Pokud poskytovatel půjčky tlačí k podpisu smlouvy okamžitě nebo pod hrozbou ztráty nabídky, je třeba mít se na pozoru. Seriózní společnosti dají čas na zvážení a poradu s odborníkem.
  5. Nesplnitelné podmínky: Je třeba se ujistit, že je člověk schopný splnit podmínky půjčky, včetně pravidelných splátek. Nepodceňovat svou schopnost splácet půjčku včas.
  6. Chybějící smlouva a dokumentace: Nikdy nepodpisovat půjčku bez důkladného přečtení smlouvy a porozumění všem ustanovením. Nejdůležitější informace by měly být pevně zapsány ve smlouvě.
  7. Kontakt a komunikace: Zajistit si dostatečné informace o poskytovateli půjčky, jako je adresa, telefonní číslo a e-mailová adresa. Nedůvěryhodní aktéři často zveřejňují jen minimální kontaktní informace.
  8. Neověřené zprávy o klientech: Být obezřetný při čtení recenzí a zkušeností od jiných klientů. Některé recenze mohou být falešné nebo uměle vytvořené k propagaci společnosti.
  9. Předčasné platby: Být opatrný na situace, kdy půjčka vyžaduje předčasnou platbu nebo poplatek předtím, než budou poskytnuty peníze. Seriózní poskytovatelé většinou nevyžadují žádné poplatky předem.
  10. Porovnání nabídek: Nikdy nepřijímat první nabídku. Důležité je porovnat různé nabídky od různých poskytovatelů a vybrat si tu, která nejlépe vyhovuje.

Je důležité provést důkladný průzkum a získat veškeré informace, než se člověk rozhodne pro jakoukoli půjčku. Pokud má pochybnosti nebo se cítí pod tlakem, je lepší se poradit s finančním poradcem nebo jiným odborníkem.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang