Tipy na rychlo úklid aneb úklid jedna radost

Domácnost a nábytek

Úklid je pro většinu lidí otrava a nutná zlost. Pokud si ho chcete trochu zpříjemnit, případně alespoň usnadnit, pořiďte si to správné úklidové náčiní. Úžasným pomocníkem při úklidu je rotační mop! Jedním z nich je rotační mop známé značky Acra. Ptáte se, čím je takový rotační mop oproti obyčejným mopům výjimečný?

Především kruhovým tvarem své hlavice. Ten zaručuje, že se s ním snadno dostanete do všech koutů, rohů a dalších nepřístupných míst. Rotační mop Acra má navíc ohebný kloub, díky kterému budou všechny prostory vašeho bytu ještě přístupnější.

Rotační mop Acra je dodáván s teleskopickou tyčí a dvěma náhradními hlavicemi z mikrovlákna, díky kterým můžete svůj úklid rozdělit na “špinavý” a na “čistý”. Hlavice můžete používat jak na mokro, tak i na sucho. Samozřejmostí je, že nemusíte mop máchat vlastníma rukama, k odstředění vody z hlavic dochází v rotačním koši. Ten jednoduše roztočíte pedálem umístěným v kbelíku.

S Rotačním mopem Acra s teleskopickou tyčí a náhradní hlavicí pro vás už žádná podlaha nebude nepřítelem. Vytírání s tímto mopem je snadné, efektivní a pro některé i zábavou. Tak proč si ho nepořídit?

Další tipy

Úklid domácnosti může být pro mnohé z nás namáhavý a časově náročný úkol. Rádi bychom vám přinesli několik tipů, jak zefektivnit úklid a udělat ho rychleji a jednodušeji.

Prvním tipem je stanovit si pevný časový limit na úklid. Nechtějte všechno zvládnout najednou, ale rozdělte si úkoly do menších časových úseků. Například si můžete nastavit, že budete úklidem zabývat 15 minut denně. Je překvapivé, kolik práce se během této krátké doby dá udělat.

Dalším tipem je organizace. Před samotným úklidem si připravte veškeré potřebné pomůcky a čisticí prostředky. To vám ušetří čas, který byste jinak ztráceli hledáním věcí po domě. Můžete si také vytvořit seznam úkolů, které chcete zvládnout, abyste měli přehled a věděli, na co se zaměřit.

Dalším důležitým tipem je efektivní čištění. Snažte se vybírat čisticí prostředky, které usnadňují úklid a zároveň jsou šetrné k životnímu prostředí. Využijte různé triky a domácí prostředky, jako je ocet nebo jedlá soda, které dokáží zázraky při čištění různých, i obtížně odstranitelných skvrn.

Také se snažte postupovat systematicky a čistit od nejšpinavějších částí ke komfortní polštáře je dobré jim před umytím odstranit potahy a vyprat je samostatně.

A posledním tipem je zapojení celé rodiny do úklidu. Rozdělte si úkoly mezi členy rodiny a vytvořte si tak týmovou atmosféru. I děti mohou být zapojeny, například do úklidu svého vlastního pokoje. Společně můžete udělat úklid snazší a zábavnější.

S těmito tipy byste měli být schopni rychleji a efektivněji udělat úklid domácnosti. Nezapomeňte si ale také udělat čas na odpočinek a odměnit se za svou práci.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang