Americká hypotéka – co to je, jaký nabízí úrok

Půjčky

Americká hypotéka je dnes už velice rozšířený druh hypotečního úvěru, který nemusí být použit na potřeby bydlení jako klasický účelová hypotéka. To znamená, že peníze lze použít naprosto na cokoliv. Jak americká hypotéka funguje?

Díky tomu, že jde o standardní hypoteční úvěr, půjčka má relativně nižší úrok, než bývá u podobných půjček zvykem. Vzhledem k tomu, že americká hypotéka je spojena se zajištěním nemovitosti, je poskytovatel ochoten nabídnout lepší úrokový rámec.

Jak americká hypotéka funguje

Americká hypotéka funguje velice jednoduše. Jde o hypoteční úvěr, který tedy musí být spojen s tím, že proti poskytnutým penězům majitel nemovitosti na katastru nemovitostí zastaví svou nemovitost ve prospěch poskytovatele půjčky. Jedná se tedy o půjčku se zástavou nemovitosti.

Následně je půjčka vyplacena obvykle na účet majitele nemovitosti, který s ní může nakládat dle své libosti. Postupně pak americkou hypotéku splácí a po jejím splacení dojde k výmazu zástavy z katastru nemovitostí a daná nemovitosti je opět právně volná.

Pak je ji možné opět zastavit nebo prodat. To už opět záleží jenom na majiteli nemovitosti.

Jak americkou hypotéku získat

Americkou hypotéku je možné získat velice jednoduše. Avšak je nutné mít nemovitost, kterou je možné proti americké hypotéce zastavit.

Americká hypotéka bez registru je cesta, jak dostat hypotéku na cokoliv i s nějakým tím vroubkem v registru dlužníků.

Je to mimořádná příležitost pro každého majitele nemovitosti, který už neví, jak se svými dluhy dál a nechce, aby se dostal do insolvence případně, aby na něj dorazila exekuce a z půjčky několika desítek tisíc mu zabavili třeba i dům.

Proto je daleko výhodnější využít americké hypotéky, pomocí které lze všechny své staré a hlavně drahé půjčky splatit a tím se vyhnout všem následným problémům. Navíc díky tomu lze i ušetřit, protože hypotéka bude vždy levnější než klasický spotřebitelský úvěr.

Výhody americké hypotéky bez registru

Americká hypotéka bez registru je výhodná pro všechny ty, kteří měli nebo mají nějaký vroubek v jakémkoliv registru dlužníků. Všechny tyto osoby mají prakticky znemožněn přístup k nějakým financím.

To je zcela zásadní problém. Použít americkou hypotéku jako konsolidaci je jednou z nejoblíbenějších cest, jak se dostat z dluhové spirály a začít splácet rozumné měsíční splátky.

© 2022 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang