Nebankovní hypotéka – podmínky a jak získat

Půjčky

Kdo má v úmyslu stavbu či rekonstrukci nemovitosti, pravděpodobně se neobejde bez finanční injekce ve formě půjčky. Problém nastává, není-li finanční situace žadatele zrovna nejlepší nebo měl v minulosti problémy se splácením.

Totiž stejně jako i u jiných bankovních produktů, tak i u hypoték platí velmi přísné podmínky pro schvalování úvěrů. Pokud někdo hledá kvalitní úvěr na bydlení a nesplňuje požadavky pro schválení bankovního produktu, ideálním řešením je nebankovní hypotéka.

O co se jedná? Je to velmi podobný produkt tomu bankovnímu, s tím rozdílem, že je široké veřejnosti mnohem přístupnější. Je nabízený nebankovními společnostmi, avšak není třeba mít žádné obavy.

Mnoho společností, které tyto úvěry nabízí, má mnoho spokojených klientů a dobré zázemí. Pro koho je nebankovní hypotéka vhodná?

Kdo má nízký příjem a nemůže si dovolit zřízení hypotéky v bance, pak zvolí tento nebankovní produkt. Není zde totiž požadován doklad o výši příjmu.

Má-li někdo problémy se splácením nebo je měl v minulosti, banka žádost o hypotéku zamítne. Hypotéka totiž není zřízena nikomu, kdo má záznam v registru dlužníků. I tento problém vyřeší zmíněný produkt, jelikož u něj není nahlíženo do registru dlužníků.

Komu vyhovuje styl hypotéky, tj. dlouhodobý úvěr s nízkým úrokem, avšak nechce peníze investovat do nemovitosti, řešením je americká hypotéka.

Jedná se o bezúčelový úvěr, nemusí se tedy dokládat způsob využití finančních prostředků. Americká hypotéka se stala velmi vyhledávaným a oblíbeným produktem u nás i ve světě.

© 2022 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang