Cock Brand kari pasta

Značky

Kari pasta je jedním z nejbarevnějších a nejchutnějších tajemství asijské kuchyně. Tato aromatická směs koření, bylin a dalších ingrediencí má své kořeny v tradiční indické a thajské kuchyni, ale dnes je oblíbenou přísadou a základem mnoha pokrmů po celém světě. Co to je kari pasta?

Bez ohledu na to, zda jste vášnivý kuchař nebo hledáte inspiraci pro nové kulinářské dobrodružství, kari pasta vás zaručeně nadchne svou bohatostí chutí a vůní.

Kari pasta – orient v kuchyni

Kari pasta je kořeněná směs používaná v asijské kuchyni, zejména v indické, thajské, indonéské a dalších asijských kuchyních. Tato pasta se používá k přípravě různých pokrmů a má výraznou chuť a vůni. Kari pasta je obvykle dostupná v několika variantách, které se liší svou složkou a pálivostí, což umožňuje vytvářet různé chutné pokrmy.

Zde je několik klíčových aspektů týkajících se kari pasty:

Složení: Složení kari pasty může být velmi různorodé, ale obvykle obsahuje následující základní ingredience:

 • Koření: Patří sem koření jako kurkuma, koriandr, kmín, skořice, a pepř. Tyto koření jsou základem pro bohatou chuť a barvu kari pasty.
 • Aromatické bylinky: Často se přidávají čerstvé bylinky jako koriandr, citronová tráva, a citronové listy, které přispívají k vůni a chuti pasty.
 • Česnek a zázvor: Tyto dvě ingredience jsou také běžnou součástí, které dodávají kari pastě výraznou chuť a aroma.
 • Pálivé papriky: Pro ty, kdo mají rádi pikantní jídla, může být do kari pasty přidán pálivý prvek, jako jsou červené papričky nebo jalapeño papričky.

Chuť a vůně: Chuť kari pasty je komplexní a bohatá. Je kořeněná, pikantní a má hlubokou vrstvu kořeněných, ovocných a bylinkových tónů. Vůně je také výrazná a může být kvůli čerstvým bylinkám velmi osvěžující.

Pálivost: Pálivost kari pasty se liší v závislosti na množství a typu použitého koření a pálivých paprik. Existují mírné verze kari pasty pro ty, kteří nemají rádi silné pikantní pokrmy, a existují i velmi pálivé verze pro odvážné jedince.

Kari pasta se používá k dochucení a přípravě různých pokrmů, včetně kari, omáček, polévek, marinád a dalších asijských specialit. Může být smíchána s kokosovým mlékem, kuřecím masem, rybou, zeleninou nebo těstovinami, což vytváří různorodou škálu jídel. Díky své bohatosti chutí a vůní je kari pasta oblíbenou přísadou pro ty, kteří chtějí zažít exotické lahůdky asijské kuchyně.

Rozdělení kari past

Existuje několik druhů kari pasty, které se liší svou složkou a pálivostí. Každý druh má své charakteristické chutě a je oblíbený v různých asijských kuchyních. Zde je několik běžných druhů kari pasty:

 1. Zelená kari pasta: Zelená kari pasta je typická pro thajskou kuchyni. Její základními složkami jsou zelené papričky, citronová tráva, koriandr, citronové listy, zázvor a česnek. Tato pasta má obvykle výraznou a svěží chuť a může být mírně až středně pálivá.
 2. Červená kari pasta: Červená kari pasta je další oblíbenou variantou thajské kari pasty. Její složení zahrnuje červené papričky, koriandr, zázvor, česnek, krevety nebo rybí omáčku, což dává této pastě výraznou a pikantní chuť.
 3. Žlutá kari pasta: Žlutá kari pasta se také často vyskytuje v thajské kuchyni. Je vyrobena z kurkumy, koriandru, kmínu, zázvoru a česneku. Má mírně pikantní a kořeněnou chuť a je obvykle méně ostrá než červená nebo zelená kari pasta.
 4. Indická kari pasta: Indická kari pasta má své kořeny v indické kuchyni a má bohatou chuť díky směsi koření, jako je kurkuma, kmín, koriandr, skořice a další. Tato pasta je často používána k přípravě tradičního indického kari.
 5. Malajská kari pasta: Malajská kari pasta je oblíbená v malajské kuchyni a kombinuje různé druhy koření, kokosové mléko, a někdy i ořechové máslo. Tato pasta má bohatou a sladkou chuť.
 6. Japonská kari pasta: Japonská kari pasta, známá jako „kare“, má odlišnou chuť od výše zmíněných kari past. Je obvykle jemná a plná chutí, a často je používána k přípravě kare rýže nebo kare udon nudlí.

Každý druh kari pasty přináší do pokrmů svou jedinečnou chutě a vůni, a výběr závisí na vašem osobním vkusu a na tom, jak pálivé pokrmy preferujete. Můžete také experimentovat s různými druhy kari pasty, abyste objevili své oblíbené recepty a chutné kombinace.

Žlutá kari pasta

Žlutá kari pasta Cock Brand se používá jako základ mnoha asijských pokrmů. Žlutá kari pasta je svým složením bližší indické kuchyni.

Žlutá kari pasta je jednou z variant kari pasty používané v asijské kuchyni, zejména v thajské, indonéské a malajské kuchyni. Tato pasta je charakteristická svou barvou a chutí, která se liší od jiných druhů kari past.

Zde jsou některé klíčové informace o žluté kari pastě:

Složení: Složení žluté kari pasty může variabilní a závisí na konkrétním receptu a regionu, ale obvykle obsahuje následující základní ingredience:

 • Kurkuma: Kurkuma je koření, které dodává žluté kari pastě její charakteristickou barvu a mírně kořeněnou chuť.
 • Kmín: Kmín je dalším důležitým kořením, které přispívá k chuti a aromatickému profilu pasty.
 • Koriandr: Koriandr dodává pastě svůj čerstvý a bylinkový aroma.
 • Česnek a zázvor: Česnek a zázvor jsou běžné ingredience, které zvyšují chuť a aromatickou komplexnost žluté kari pasty.
 • Papriky: Někdy může být přidávána pálivost do žluté kari pasty, obvykle v podobě červených nebo jalapeño paprik.
 • Citronová tráva: Citronová tráva může být také součástí receptu pro dodání čerstvé a citrusové chuti.

Použití: Žlutá kari pasta se používá k přípravě různých pokrmů, včetně kari, polévek, omáček, rybích a kuřecích pokrmů, a mnoha dalších asijských specialit. Má mírně kořeněnou a exotickou chuť s jemnými citrusovými a bylinkovými tóny.

Pálivost: Množství pálivosti v žluté kari pastě může být různé a závisí na použitém množství pálivých paprik. Pokud nejste zvyklí na pikantní pokrmy, mějte na paměti, že některé recepty mohou být mírně pikantní.

Žlutá kari pasta může být zakoupena v asijských obchodech nebo online prodejnách s asijskými potravinami. Pokud máte rádi exotickou chuť a aroma asijské kuchyně, žlutá kari pasta může být skvělým přídavkem do vaší kuchyně pro přípravu různých chutných pokrmů.

Kari recept

Není příliš pikantní, je nasládlou směsí koření a bylinek s dominantní kurkumou. Žluté kari se připravuje většinou kombinací pasty s kokosovým mlékem, kuřecím masem, bramborami a cibulí.

Návod k přípravě (pro 2-3 osoby):

 1. Rozmíchejte 50 g kari pasty se 2 lžícemi rostlinného oleje (mírný ohřev, 1 min.).
 2. Přilijte 400 ml kokosového mléka a stále míchejte (mírný oheň, 1 min.).
 3. Vložte 250 g oblíbeného masa a míchejte, dokud není hotové.
 4. Přidejte 100 g brambor a 50 g cibule a vařte, dokud nejsou hotové.
 5. Dochuťte podle chuti. Podávejte s rýží vařenou v páře

Různé druhy zeleniny: Thajská kořenící pasta je ideální také k ochucení pokrmů, jako jsou nudle a rýže, nebo k marinování masa.

Cock Brand

Kari pasta značky „Cock Brand“ je jednou z oblíbených variant kari pasty, která je dostupná na trhu. „Cock Brand“ je známý thajský výrobce, který vyrábí různé produkty související s asijskou kuchyní, včetně kari pasty. Tato pasta je populární pro svou autentickou thajskou chuť a širokou škálu použití v kuchyni.

Některé klíčové vlastnosti kari pasty „Cock Brand“ zahrnují:

 1. Složení: Kari pasta „Cock Brand“ je obvykle vyrobena z tradičních thajských ingrediencí, včetně zelených nebo červených papriček, citronové trávy, koriandru, zázvoru, česneku a dalších koření a bylinek. Složení může záviset na konkrétním druhu kari pasty. Kari pasty Cock Brand jsou bez zvýrazňovačů chuti, barviv a konzervačních látek.
 2. Pálivost: Pálivost kari pasty „Cock Brand“ může být různá v závislosti na variantě. Existují mírné verze pro ty, kdo nemají rádi příliš pálivá jídla, a existují i ostré verze pro ty, kteří mají rádi pikantní chuť.
 3. Rozmanité použití: Kari pasta „Cock Brand“ se často používá k přípravě tradičních thajských pokrmů, jako jsou zelené nebo červené kari, ale také může být přidávána do polévek, omáček, marinád a dalších pokrmů, aby jim dodala bohatou chuť.
 4. Dostupnost: Tato kari pasta je běžně dostupná ve specializovaných asijských obchodech, ale může být také k dispozici v některých supermarketech a online prodejnách.

Pamatujte, že při použití kari pasty byste měli dávat pozor na její pálivost, pokud nejste zvyklí na silné pálivé pokrmy. Doporučuje se začít s menším množstvím a přidávat více podle své chuti. Kari pasta „Cock Brand“ může přinést do vaší kuchyně autentické thajské aroma a chuť a otevřít dveře k tvorbě široké škály lahodných pokrmů.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang