Maxell

Značky

Maxell je japonská společnost vyrábějící spotřební elektroniku. Název společnosti je zkratkou slov „Maximum capacity dry cell“ (suchý článek s maximální kapacitou).

Jejími hlavními produkty jsou baterie, výrobky pro bezdrátové nabíjení, paměťová zařízení, LCD/laserové projektory a funkční materiály. V minulosti společnost vyráběla záznamová média, včetně audiokazet a prázdných VHS kazet, disket, a zapisovatelných optických disků včetně CD-R/RW a DVD±RW.

Společnost Maxell vznikla v roce 1960, kdy byl v sídle společnosti v Ibaraki v Ósace vytvořen závod na výrobu suchých buněk. V roce 1961 vznikla společnost Maxell Electric Industrial Company, Limited z divizí suchých baterií a magnetických pásek společnosti Nitto Electric Industrial Company, Limited (nyní Nitto Denko Corporation).

Dne 18. března 2014 byla společnost kótována na první sekci tokijské burzy cenných papírů. V roce 2013 společnost Maxell, Ltd. získala aktiva a zdroje společnosti Hitachi Consumer Electronics, Co. s r. o. v oblasti designu, vývoje a výroby projektorů.

Dne 1. října 2019 společnost Maxell Corporation of America oznámila, že na severoamerickém trhu převezme odpovědnost za veškeré operace související s produkty a příslušenstvím pro projektory značky Hitachi i Maxell.

Baterie

Společnost Maxell společně s Nagasaki University, NIAIST a Fuji Heavy Industries (mateřská společnost Subaru, výrobce elektromobilu R1e) vyvinula novou chemii pro lithium-iontové baterie. Součástí změny je vypuštění drahého prvku kobaltu a použití „nano infuze lithia“ s manganem, s dvacetkrát větší kapacitou energie a možností levné masové výroby.

Audiokazety

V době největší popularity kompaktních audiokazet se audiokazety Maxell těšily velké úctě a vyráběly jedny z nejlepších dostupných exemplářů tohoto standardu.

Výkon kazet XLII-S (CrO2) a MX (čisté kovové částice) byl vysoce ceněn v předdigitálním domácím záznamovém médiu.

Až do začátku roku 2020 společnost Maxell stále vyráběla kazety UR na bázi oxidu železitého pro mezinárodní trh.

Od té doby společnost Maxell přestala distribuovat své kazety UR mimo Japonsko.

Optická úložiště

Od listopadu 2006 se tchajwanská korporace Ritek stala výhradním výrobcem disků Maxell CD-R a DVD.

LCD a laserové projektory

Společnost Maxell nyní přebírá odpovědnost za všechny LCD projektory a laserové projektory značky Hitachi a Maxell a také za Lecture Capture Collaboration Station.

Projektory Maxell jsou k dispozici v různých světelných tocích, rozlišeních, velikostech a barvách pro učebny, konferenční místnosti, kulturní domy a místa konání akcí.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang