Nebankovní půjčka na ruku – ještě dnes

Půjčky
nebankovni-pujcka-na-ruku

Vyřízení bankovního úvěru je zdlouhavé a klient musí projít přísnými podmínkami. Naopak na hotovostní půjčku na ruku dosáhnou běžní lidé, rizikoví klienti či osoby ve finanční nouzi. Proč zvolit nebankovní půjčku na ruku ještě dnes a jaká pravidla musí žadatel splnit, aby o ni mohl požádat?

Pro získání bankovního úvěru klient musí potvrdit, že je schopný splácet půjčku. Dokládá svoje příjmy, zaměstnání a v některých případech i hledá ručitele. Ne každý klient banky projde těmito přísnými podmínkami.

Lidem s nedostatečnou bonitou banka neposkytne úvěr, a tak se musí obrátit na nebankovní společnosti a jejich nabídky. Jednou takovou je i půjčka na ruku ještě dnes. Mezi oblíbené a rychlé půjčky patří Essox nebo Home Credit.

Rychlá půjčka na ruku od banky?

Bankovní společnosti nabízejí svým klientům férové úvěry, avšak aby byl žadatel schválen, musí splnit všechny důležité náležitosti. Bankovní úvěry se nevyřizují rychle, jelikož ověřování může trvat až několik dnů.

Banky potřebují mít jistotu, že žadatel úvěr dokáže splatit. Proto jeho jméno nesmí figurovat v seznamu dlužníků. Solidnímu klientovi banka vyhoví a na bankovní účet zašle peníze.

Banky neposkytují půjčky na ruku. Lidé, kteří nemají bankovní účet nebo o něj přišli kvůli exekuci, pro banku představují nebezpečí. Kvůli tomu je žádost o půjčku okamžitě zamítnuta. Jediným řešením je nebankovní společnost.

Půjčky ihned na ruku od nebankovní společnosti

Nebankovní společnosti nabízejí úvěry těm, kteří neprošli sítem banky. To znamená, že na ně dosáhnou jak lidé s nižšími příjmy, tak dlužníci, osoby v exekuci či bez zaměstnání.

Nebankovní půjčky na ruku jsou v dnešní době na velmi vysoké úrovni a vyrovnávají se bankovním produktům. Nebankovní společnosti působí na trhu řadu let, mají mnoho klientů, dobré zázemí i renomé. Ve většině případů není důvod mít obavu z možnosti podvodu.

Aby měl žadatel jistotu, že s ním bude společnost zacházet férově, měl by si zjistit, od koho si půjčuje peníze. Společnosti pod dohledem České národní banky musí dodržovat její pravidla. Bez takového dohledu si firmy stanovují samy své podmínky, které jsou často pochybné.

Mezi některé spolehlivé společnosti, od nichž si půjčit peníze na ruku, se řadí například:

Tyto a další společnosti fungují na trhu dlouhou řadu let. Za tuto dobu nasbíraly zkušenosti s různými nabídkami. Přestože jejich služby stále vyhledávají zákazníci, ani u těchto společností se úvěry neobejdou bez vysokých poplatků a úroků.

Mezi různorodými nabídkami se mohou objevit podvodné společnosti. Aby se zákazník takovému případu vyhnul, před uzavřením smlouvy si ji musí nejprve řádně přečíst a porozumět všem náležitostem. Pomohou i zkušenosti známých či reálná hodnocení zákazníků.

Půjčka na ruku – pro koho se hodí?

Nebankovní půjčka „na ruku“ se často využívá v situacích, kdy žadatelé nemohou získat půjčku od tradičních bankovních institucí z různých důvodů. Zde jsou některé situace a skupiny lidí, pro které je nebankovní půjčka na ruku vhodná:

 1. Osoby se špatnou bonitou: Pokud má člověk špatnou kreditní historii nebo nízké kreditní skóre, může být obtížné získat půjčku od běžných bank. Nebankovní poskytovatelé půjček jsou více ochotné půjčit peníze i těmto žadatelům.
 2. Osoby bez trvalého příjmu: Tradiční banky často vyžadují pravidelný příjem jako záruku splácení. Neformální nebankovní půjčky mohou být snazší pro lidi s nepravidelnými příjmy.
 3. Lidé potřebující peníze rychle: Nebankovní půjčky na ruku mohou být schváleny rychleji než půjčky od bank, což může být vhodné v naléhavých situacích.
 4. Podnikatelé a osoby bez trvalého zaměstnání: Ti, kdo provozují vlastní podnikání nebo nemají trvalé zaměstnání, se mohou obrátit na nebankovní poskytovatele, kteří budou více otevření k riziku spojenému s nepravidelnými příjmy.
 5. Osoby bez bankovního účtu: Někteří lidé nemají bankovní účet a nemohou tak využívat služby tradičních bank. Pro ně může být nebankovní půjčka na ruku jednou z mála možností získat finanční prostředky.
 6. Lidé, kteří chtějí uniknout regulacím: Někteří žadatelé se mohou obrátit na nebankovní půjčky, aby se vyhnuli regulacím a formálním procesům spojeným s tradičními bankovními úvěry.

Je však důležité si uvědomit, že nebankovní půjčky na ruku často nesou vyšší riziko, než půjčky od bank, a mohou být spojeny s vyššími úrokovými sazbami a poplatky. Před uzavřením jakékoli půjčky je důležité důkladně prověřit podmínky a zvážit svou schopnost půjčku splácet.

Kdo může zažádat o půjčky na ruku?

S nadsázkou lze říci, že hotovostní půjčka na ruku je vhodné řešení pro každého. Žadatel nemusí dokládat výši svých příjmů či to, zda dokáže splácet dluhy. O půjčku peněz na ruku může zažádat zaměstnaná i nezaměstnaná osoba, důchodci, studenti či dlužníci.

Půjčka na ruku bez účtu je dále určena:

 • lidem, kteří nemají bankovní účet
 • lidem v exekuci, kteří přišli o přístup k bankovnímu účtu
 • lidem v insolvenci
 • lidem s nízkými finančními rezervami
 • lidem, kteří potřebují peníze okamžitě na ruku

Na rozdíl od bankovních úvěrů nebankovní společnosti mohou klientovi poskytnout peníze již během jednoho dne. Není potřeba mít platný bankovní účet.

Jaká jsou kritéria pro půjčky ihned na ruku

Při sjednávání bankovních úvěrů musí uchazeč splnit všechny podmínky. Aby klient mohl zažádat o nebankovní půjčku na ruku, musí splnit pouze dvě podmínky:

 • plnoletost
 • platný průkaz totožnosti  

Díky jednoduchým podmínkám dosáhne na rychlou půjčku na ruku prakticky každý. Při zřizování půjčky na ruku ještě dnes je nutné brát ohled i na její zápory.

Jak zažádat o půjčky na ruku?

Vyřízení půjčky ihned na ruku je rychlé, jednoduché a vše se vyřídí z pohodlí domova. Žadatel nemusí hledat ručitele a podepisovat složité smlouvy. Žádost o půjčku na ruku se vyřizuje online. Klient se vyhne čekání ve frontě a odmítnutí bankou.

Pro vyřízení stačí zaslat SMS zprávu nebo vyplnit kontaktní formulář, který nalezne na stránkách společnosti, často i s podrobnými informacemi.

V obou případech žadatel vyplní běžné údaje jako jméno, adresa, kontakt a výše částky, kterou potřebuje. Do deseti minut obdrží odpověď, zda jeho žádost byla schválena. Pokud ano, telefonicky se s ním spojí obchodní zástupce, s nímž probere důležité informace.

Peníze si následně bude moci vybrat (nižší částky již do jedné hodiny), a to na pobočce společnosti, nebo je předá obchodní zástupce. Některé nebankovní společnosti nabízejí možnost vyzvednutí peněz i na jiných místech, jimiž jsou trafiky nebo čerpací stanice.

Tip: Stejně jako o hotovostní půjčku na ruku si klient může zažádat o půjčku na účet. Postup pro vyřízení úvěru je stejný jako žádost o půjčení peněz ihned. Jediným rozdílem je vyplácení peněz na bankovní účet.

Jaké jsou výhody půjčky na ruku bez účtu?

Jak již bylo řečeno, peníze na ruku získá skoro každý. Stejně jako jiné bankovní i nebankovní úvěry, i tyto nabídky mají své klady a zápory.

Hlavními přednostmi nebankovních půjček bez registru jsou:

 • online sjednání
 • rychlé a snadné sjednání
 • dosažitelné podmínky pro všechny
 • sjednání půjčky bez bankovního účtu
 • možnost získání půjčky i v exekuci
 • bez dokládání příjmu
 • možnost získání půjčky i se záznamem v registru
 • získání peněz během dne

Hlavním důvodem, proč se klienti obracejí na nebankovní společnosti, je rychlá výplata peněz. Na rozdíl od bank žadatelé nepotřebují pojistky – ručitele, dokládání bonity, potvrzení o zaměstnání – a přesto dostanou půjčku během pár hodin.

Nabídky různých společností se mohou lišit. Některé budou atraktivnější, avšak budou hrozit vyšší rizika. Klient před uzavřením smlouvy musí vždy brát ohled i na negativa půjček, která často kompenzují hlavní klady.

Jaká jsou negativa hotovostních půjček na ruku?

Při uzavírání hotovostních půjček na ruku si žadatel musí dát pozor na nástrahy, které ho mohou překvapit.

Na co si dát pozor?

 • vysoké poplatky
 • vysoké úrokové sazby a RPSN
 • krátká doba splácení
 • neférové podmínky poskytovatelů
 • sankce za pozdní splácení
 • bez kontroly registru
 • bez doložení příjmů
 • vysoké přeplácení

Nebankovní společnosti nezajímá, jaká je bonita žadatele. Poskytnou půjčku bez doložení příjmu a registru i méně spolehlivým klientům. Toto jednání není blahosklonné – společnostem či soukromým osobám jde především o výdělek, který je vykoupen poplatky, úroky a vysokými sankcemi.

Cílem půjček ihned na ruku jsou především ti, kteří mají problémy splácet. Proto by se jim tito lidé měli vyvarovat. Nebankovní společnosti za porušení podmínek splácení pokutují vysokými poplatky. V některých případech mohou být pro rizikového klienta katastrofální.

Kdy si zažádat o půjčku bez doložení příjmu a registru?

Rychlé půjčky jsou stejně běžné jako bankovní půjčky, na než nemusí dosáhnout jak zaměstnaní, tak nezaměstnaní žadatelé. Získání půjčky bez doložení příjmu a registru je rychlé a snadné, a tak se hodí pro zaplacení nečekaných výdajů v hotovosti.

Půjčení peněz ihned by měla být poslední možnost, k níž se klient uchýlí. Proto je nutné, aby si každý před uzavřením smlouvy promyslel svoji finanční situaci.

Nebankovní půjčky na ruku jsou pomocníkem při nečekaných situacích, jako jsou opravy auta, zaplacení nájmu a složenek nebo nečekaných havárií v domácnosti. Nikdy by půjčka na ruku neměla být použita k zaplacení dovolené a jiné zábavy.

Půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku

I žadatelé, jejichž jméno je v registru dlužníků, či žadatelé bez příjmu si mohou zažádat o půjčku od pár tisíc korun až po stovky. Úvěr je rychle vyřízen, avšak na druhou stranu musí být i rychle splacen. Při porušení některé z podmínek klient bude muset zaplatit vysoké poplatky.

Půjčka do hodiny na ruku?

Lidé, kteří nutně potřebují nižší finanční částky během pár minut, žádají o půjčku do hodiny na ruku. Jak je z názvu zřejmé, po vyřízení půjčky dostanou peníze do pár minut. Zapůjčit si lze zpravidla od 1 000 Kč do 30 000 Kč. Některé nebankovních půjček online nabízejí i vyšší částky. Splátky si klient rozdělí v rozmezí jednoho až čtyř týdnů podle toho, jak může splácet.

U půjčky do hodiny na ruku si každý klient musí dát pozor na vyšší poplatky, úroky a sankce za pozdní splácení.

TIP: Při půjčkách od soukromých osob, které jsou zřizovány soukromými investory, lze domluvit i individuální produkt.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang