Polk Audio

Značky

Polk Audio je americký výrobce audio produktů, který je známý především svými domácími a automobilovými reproduktory. Společnost vyrábí také širokou škálu dalších audio produktů, jako jsou zesilovače a FM tunery.

Sídlo společnosti se nachází v San Diegu v Kalifornii. V roce 2006 ji koupila společnost Directed Electronics. Polk Audio také představila chytré reproduktory pro Google Assistant a Amazon Alexa.

Společnost Polk Audio založili Matthew Polk, George Klopfer a Sandy Gross v roce 1972. Všichni tři se poprvé setkali během výuky na Univerzitě Johnse Hopkinse v Baltimoru.

Po ukončení studia v roce 1971 spolupracovali na výrobě zvukového systému pro místní sraz bluegrassové hudby. Polk navrhl reproduktorový systém a Klopfer postavil skříně.

Poté, co se zjistilo, že producenti srazu si nemohou systém dovolit, navrhl Klopfer logo společnosti Polk Audio a připevnil ho na reproduktory. Gross organizoval marketing společnosti Polk Audio a pomáhal budovat celosvětovou síť prodejců Polk.

Poté, co se krátce věnovala profesionálnímu audiu, se společnost Polk Audio zaměřila na cenově dostupné vysoce výkonné domácí audio. Po uvedení prvního úspěšného modelu Monitor 7 v roce 1974 získala společnost Polk Audio uznání v audiofilských kruzích.

Společnost Polk Audio používala téměř u všech svých reproduktorů, například u oblíbených modelů Monitor 10 a Monitor 12, dvoupásmovou konfiguraci, obvykle s 6,5palcovými středobasovými měniči s pryžovým obklopením a pasivními zářiči. Model Monitor 12 byl na svou dobu poměrně schopný, měl basovou odezvu do 18 Hz, volně umístěný výškový reproduktor a výkon 500 W RMS. Pozdější modely reproduktorů Polk používaly pole měničů – stereo Dimensional Array (SDA) – k potlačení přeslechů z levého reproduktoru do pravého ucha a z pravého reproduktoru do levého ucha, aby se stereofonní obraz rozšířil mimo prostor mezi dvěma stereofonními reproduktory. Efekt SDA se používá v některých současných reproduktorech Polk. Společnost Polk vyrábí také reproduktory pro automobily.

Na začátku roku 2015 byla většina nebo všechna netechnická pracovní místa společnosti Polk přesunuta z pobočky v Baltimoru do sídla mateřské společnosti Sound United v Carlsbadu v Kalifornii.

V té době se inženýři společnosti Polk spojili s inženýry společnosti Definitive Technology a v Owings Mills vzniklo centrum pro výzkum a vývoj v oblasti zvuku a akustiky [ARAD]. ARAD je i nadále centrem pro vývoj většiny reproduktorů společnosti Sound United, která vlastní také značky Bowers & Wilkins, Classé, Definitive Technology, Denon a Marantz.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang