Polk Audio

Značky

Polk Audio je americký výrobce audio produktů, který je známý především svými domácími a automobilovými reproduktory. Společnost vyrábí také širokou škálu dalších audio produktů, jako jsou zesilovače a FM tunery.

Polk Audio je americký výrobce a značka audio zařízení, který se specializuje na reproduktory, zesilovače, sluchátka a další audio produkty. Byla založena v roce 1972 a sídlí v Baltimoru, Maryland, USA. Polk Audio se stala dobře známou v audio průmyslu díky svým kvalitním reproduktorům a inovativní technologii zvuku.

O značce Polk Audio

Značku Polk Audio založili Matthew Polk, George Klopfer a Sandy Gross. Tito zakladatelé měli bohaté zkušenosti v oblasti audio inženýrství a byli odhodláni vytvořit vysoce kvalitní audio produkty.

Sídlo společnosti se nachází v San Diegu v Kalifornii. V roce 2006 ji koupila společnost Directed Electronics. Polk Audio také představila chytré reproduktory pro Google Assistant a Amazon Alexa.

Společnost Polk Audio založili Matthew Polk, George Klopfer a Sandy Gross v roce 1972. Všichni tři se poprvé setkali během výuky na Univerzitě Johnse Hopkinse v Baltimoru.

Po ukončení studia v roce 1971 spolupracovali na výrobě zvukového systému pro místní sraz bluegrassové hudby. Polk navrhl reproduktorový systém a Klopfer postavil skříně.

Poté, co se zjistilo, že producenti srazu si nemohou systém dovolit, navrhl Klopfer logo společnosti Polk Audio a připevnil ho na reproduktory. Gross organizoval marketing společnosti Polk Audio a pomáhal budovat celosvětovou síť prodejců Polk.

Společnost Polk Audio používala téměř u všech svých reproduktorů, například u oblíbených modelů Monitor 10 a Monitor 12, dvoupásmovou konfiguraci, obvykle s 6,5palcovými středobasovými měniči s pryžovým obklopením a pasivními zářiči.

Model Monitor 12 byl na svou dobu poměrně schopný, měl basovou odezvu do 18 Hz, volně umístěný výškový reproduktor a výkon 500 W RMS. Pozdější modely reproduktorů Polk používaly pole měničů – stereo Dimensional Array (SDA) – k potlačení přeslechů z levého reproduktoru do pravého ucha a z pravého reproduktoru do levého ucha, aby se stereofonní obraz rozšířil mimo prostor mezi dvěma stereofonními reproduktory.

Efekt SDA se používá v některých současných reproduktorech Polk. Společnost Polk vyrábí také reproduktory pro automobily.

Na začátku roku 2015 byla většina nebo všechna netechnická pracovní místa společnosti Polk přesunuta z pobočky v Baltimoru do sídla mateřské společnosti Sound United v Carlsbadu v Kalifornii.

V té době se inženýři společnosti Polk spojili s inženýry společnosti Definitive Technology a v Owings Mills vzniklo centrum pro výzkum a vývoj v oblasti zvuku a akustiky [ARAD]. ARAD je i nadále centrem pro vývoj většiny reproduktorů společnosti Sound United, která vlastní také značky Bowers & Wilkins, Classé, Definitive Technology, Denon a Marantz.

Polk Audio

Zde je několik klíčových faktů o značce Polk Audio:

  1. Reproduktory a zvuková technologie: Polk Audio je známý svými reproduktory různých typů, včetně stereo reproduktorů, soundbarů, domácích kino systémů a venkovních reproduktorů. Společnost byla jedním z prvních výrobců reproduktorů, kteří použili technologii „SDA“ (Stereo Dimensional Array) pro šíření zvuku.
  2. Inovace a kvalita zvuku: Polk Audio se vždy snaží poskytovat vysoce kvalitní zvukové produkty. Jejich reproduktory jsou často chváleny pro detailní zvuk, precizní zpracování a schopnost reprodukovat široký rozsah zvukových frekvencí.
  3. Rozmanitost produktů: Společnost Polk Audio nabízí širokou škálu produktů pro různé audio potřeby. To zahrnuje reproduktory pro domácí kino, reproduktory pro venkovní použití, zesilovače, sluchátka a soundbary.
  4. Audio technologie: Polk Audio často integruje moderní audio technologie do svých produktů. To zahrnuje vylepšené basové technologie, technologie zvýšení hlasitosti a vylepšený design reproduktorových membrán.
  5. Uznání od recenzentů: Polk Audio bylo často uznáváno v oblasti audio recenzí a oceněno za svou výjimečnou kvalitu zvuku a výkon. Mnoho jejich produktů bylo oceněno v různých recenzních soutěžích.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang