Půjčka ihned – na ruku

Půjčky

Ne každý má přístup k bankovnímu účtu z nejrůznějších důvodů. Při zařizování půjčky se z takové situace stává problém. Řešením mohou být půjčky ihned na ruku, které zajišťují především nebankovní společnosti. Jak půjčky ihned fungují? A kdo o ně může žádat?

Vyjednání úvěru je vcelku jednoduché. Žadatel na internetu porovná různé nabídky a vybere tu, která je pro něj nejpřijatelnější. Žádosti o nižší částky (30 000-50 000 Kč) jsou připraveny k vyzvednutí již do hodiny. U náročnějších sum peněz žadatel bude muset počkat jeden den.

I toto je jeden z důvodů, proč lidé volí nebankovní půjčky namísto půjček bankovních. Co je to rychlá půjčka na ruku, která se nevyplácí na bankovní účet.

Rychlá půjčka na ruku i bez účtu?

Z různých důvodů lidé nemusí mít přístup k účtu. Pokud ho je dokonce zablokován bankou, rychlé půjčky na ruku budou řešením, jak sehnat peníze. U většiny úvěrů se uchazeči obejdou bez ověření v registru a doložení příjmů. Při žádosti o desítky tisíc korun se tomuto ověření nevyhnout.

Hlavní výhodou nebankovních půjček je rychlé vyřízení. U bankovních půjček se musí vyřizovat spousta pojistek – najít ručitele, doložit doklady bonity nebo potvrzení o zaměstnání. Při zažádání o nebankovní půjčku je nutné splnit pouze dvě podmínky:

 • plnoletost
 • platný průkaz totožnosti
 • (některé společnosti budou požadovat čestné prohlášení o tom, že máte práci a finanční příjem)

Pokud žadatel splní tyto podmínky, které jsou dosažitelné skoro pro každého, dostane peníze rychle na ruku.

Při zřizování nebankovní půjčky je nutné brát ohled i na její zápory.

Hotovostní půjčka na ruku u banky?

Lidé většinou nemají důvěru v nebankovní společnosti a raději se s půjčkami obrací na banku. V tom je však háček.

Půjčku na ruku ihned poskytují pouze nebankovní společnosti nebo soukromé osoby (většinou se jedná o půjčku od lichváře), nikoliv banky. Bankovní instituce úvěry mohou poskytnout během pár minut, nicméně předtím si každého uchazeče o půjčku prověří.

Banky půjčují peníze výhradně těm zákazníkům, u nichž nehrozí riziko – nemají dluhy a už vůbec nejsou v exekuci. Bonitní klienti mají většinou bankovní účty v pořádku, a proto nemusí řešit vyplácení peněz na ruku.

Půjčku na ruku bez účtu či půjčku od soukromé osoby ihned proto uvítají ti, kteří nutně potřebují finanční hotovost.

Pro koho jsou určeny půjčky ihned na ruku?

Půjčky ihned na ruku jsou určeny nejčastěji:

 • lidem, kteří nemají bankovní účet
 • lidem v exekuci bez přístupu k bankovnímu účtu
 • lidem s nízkými finančními rezervami, kteří nedosáhnou na bankovní úvěr
 • lidem v insolvenci

Nebankovní půjčky na ruku představují nestandardní způsob, jak získat peníze. Kvůli tomu se k nim vztahují i rizika, o nichž poskytovatelé úvěru ví – např. neschopnost splácet půjčky včas.

Nebankovní půjčka na ruku – na koho se obrátit?

Při vyhledávání nebankovních půjček na ruku se nabízí možnosti s různými podmínkami. Mezi nimi se vyskytují i podvodné společnosti. Abyste se žadatel nenapálil, před uzavřením jakékoliv smlouvy je nutné prověřit si, od koho si chce půjčit. K tomu nejlépe pomohou internetové diskuze. Recenze na stránkách společnosti bývají zpravidla lživé.

Mezi některé spolehlivé společnosti se řadí například:

Tyto společnosti mají za sebou dlouhou historii a bohaté zkušenosti s tisíci zákazníků, kteří se na ně obracejí v nouzi se žádostmi o půjčky na ruku. Avšak i u nich se žadatelé potýkají s vysokými úroky a poplatky.

Jak žádat o nebankovní půjčky ihned na ruku?

Vyřízení hotovostní půjčky na ruku je jednoduché a rychlé. Na internetových stránkách vybrané společnosti je nutné vyplnit buď kontaktní formulář, nebo zaslat SMS zprávu.

Při volbě první možnosti žadatel musí vyplnit kontaktní formulář s běžnými údaji, jako je jméno, adresa, kontakt a výše částky, o níž chce zažádat. Skoro stejný postup platí i pro žádost přes SMS zprávu. Těmito kroky se formálně zažádá o půjčku.

Po schválení rychlé půjčky zavolá obchodní zástupce, který s uchazečem probere informace a všechny náležitosti. Pakliže splní všechny požadavky, dostane doslova peníze na ruku od obchodního zástupce, na pobočce nebo na místech podporujících výběr hotovosti (pověřené trafiky či čerpací stanice aj.).

Při žádosti o nebankovní půjčku na ruku není potřeba hledat ručitele a ani se nepodepisují složité smlouvy. Vše se vyřizuje z pohodlí domova online. Není třeba nic hledat ani nikam chodit. Výhodou je vyhnutí dlouhým frontám, popřípadě i nepříjemnému odmítnutí.

Jaké jsou výhody nebankovních půjček ihned na ruku?

Získání nebankovní půjčky ihned bývá velice snadné a rychlé. Stejně jako u jiných nebankovních úvěrů, i tato představuje klady a zápory. Proto je důležité si předem důkladně promyslet toto rozhodnutí.

Mezi hlavní klady půjček na ruku patří:

 • sjednání půjčky bez bankovního účtu
 • dosažitelné podmínky pro sjednání
 • nemusí se dokládat příjmy (ve většině případů)
 • sjednání během několika minut
 • sjednání online
 • snadné a rychlé sjednání
 • možnost získat půjčku v exekuci
 • nulový úrok v případě první půjčky zdarma

Na nebankovní půjčky dosáhnou i lidé v exekuci. Jednotlivé typy půjček na ruku bez účtu se mohou lišit ve svých výhodách.

Na co si dát pozor u nebankovních půjček ihned na ruku?

Přestože klady rychlých půjček ihned na ruku jsou velké, stejně tak velká jsou jejich negativa. Na jaké si především dát pozor? Jedná se především o:

 • vysoké úrokové sazby a RPSN
 • vysoké poplatky za nesplacení úvěru včas
 • nutná rychlá úhrada
 • vysoké přeplácení
 • neférové jednání ze strany poskytovatele
 • půjčka bez doložení příjmu a registru

Mezi zápory patří nebankovní půjčky bez doložení příjmu a registru. Jestli žadatel tuší, že úvěr nebude moci splácet, půjčku by si neměl brát. Právě na zadlužené zákazníky poskytovatelé půjček směřují. Za opožděnou splátku nebo neschopnost splácet úvěr společnost pokutuje vysokými sankcemi.

Může se stát, že lidé nemají jinou možnost, než si peníze na ruku vzít. Pak je nutné spočítat si úroky u různých nabídek a pečlivě si pročíst podmínky úvěru. Čím vyšší částku si zapůjčí, tím více přeplatí. Jestli žadatel stoprocentně neví, zda splácení úvěru včas bude v jeho silách, lepší je zapůjčení nižší částky.

Půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku

Při sjednání půjčky bez doložení příjmu a registru na ruku se nedokládají žádná ověření. Přesto si žadatel může půjčit od několika tisíc do stovek.

Půjčka na ruku ještě dnes je i bez kontroly rychle vyřízena, avšak stejně rychle bude muset být zaplacena.

Kdy se hodí nebankovní půjčky ihned na ruku?

Před uzavřením smlouvy banky zkoumají bonitu zákazníků, ověřují si je v registru dlužníků a požadují dokumenty, které potvrzují jejich schopnost splácet.

Nebankovní společnosti toto nechtějí. Proto hotovostní půjčku na ruku vyhledávají především ti, jimž byl bankovní účet z finančních důvodů zablokován, lidé bez bankovního účtu (např. důchodci) nebo zkrátka žadatelé, kteří potřebují nutně hotovost.

O nebankovní půjčku na ruku je vhodné zažádat pouze ve výjimečných případech, pokud daný uchazeč ví, že ji určitě splatí. Hotovostní půjčka může pomoci lidem při nečekané situaci, jako jsou opravy auta či domácích spotřebičů, nemoc nebo nedostatek financí k zaplacení nájmu.

Půjčka na ruku ještě dnes – jaká jsou pravidla pro půjčku do hodiny na ruku?

Mohou nastat i takové situace, kdy je potřeba obratem zaplatit výdaje, které nelze odložit (např. složenky). Pak je tu půjčka do hodiny na ruku. Jak je z názvu patrné, po vyřízení půjčky dojde k vyplacení úvěru okamžitě.

Zapůjčit je možné nižší částky, minimum je většinou 1 000 Kč a maximum je půjčka 30 000 Kč. Splátky se rozloží od jednoho do čtyř týdnů podle toho, jak klient může splácet.

Pravidla pro půjčku do hodiny na ruku jsou stejná jako v případě půjčky na ruku ještě dnes – plnoletost a platný občanský průkaz. Ve výjimečných případech se požaduje doložení příjmů.

Půjčka ihned na ruku – ano, nebo ne?

Na tuto otázku není snadné odpovědět. Každý žadatel je jiný a to samé platí i o jeho finanční situaci.

Pokud klientovi banka neposkytla úvěr, přestože má uložené prostředky, je lepší najít jiné řešení (rodina, přátelé, konkurenční bankovní společnosti). Ti, kteří jsou v tíživé situaci, takovou možnost nemusí mít. Nebankovní půjčka bez registru a bez zástavy je zachrání v nouzi.

Ať se lidé ocitnou v jakékoliv finanční situaci, před uzavřením půjčky ihned na ruku je nutné rozmyslet si, zda je skutečně potřeba a zda neexistuje jiná alternativa.

Pokud žadatel nemá další možnosti, vhodné je porovnání jednotlivých nabídek peněz na ruku včetně přeplatků, sankcí za opožděné splácení a dalších nečekaných poplatků, které mohou hrozit.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang