Peníze na ruku – rychlá půjčka

Půjčky
penize-na-ruku

Na úvěry v bankách dosáhne pouze uchazeč s dostatečně vysokým příjmem a bez záznamu v registru dlužníků. Pokud však klient neprojde ověřením, pro peníze se obrátí na nebankovní společnosti, které mu mohou nabídnout rychlou půjčku a peníze na ruku.

Nebankovní půjčky na ruku představují určité riziko – vážou se k nim vyšší úroky a sankce za nesplnění stanovených podmínek. Právě takové půjčky jsou mířeny, ba přímo určeny rizikovým klientům. Je to z důvodu, že nejvíce zamítnutých bankovních úvěrů je z důvodu nízkého příjmu.

Žadatel, jehož odmítla banka, se bude muset uchýlit k půjčce od nebankovní společnosti. Výplatu peněz zvolí podle toho, jak potřebuje. Půjčku na účet dostane převodem nebo lze zvolit peníze na ruku.

Nebankovní půjčka na ruku od nebankovní společnosti

Nebankovní společnosti nabízejí svým klientům širokou škálu nabídek. Mezi nimi se nacházejí i nedůvěryhodné s nevhodnými praktikami. Aby se žadatel nenapálil, měl by být ostražitý, od koho si půjčuje.

Společnosti, které jsou pod dohledem České národní banky, musí dodržovat stanovená pravidla. Na opak společnosti bez tohoto dohledu mají své (často pochybné) podmínky.

Při výběru rychlé půjčky na ruku by si měl žadatel kromě tohoto ověřit i zkušenosti jiných zákazníků. K tomu napomohou recenze online nebo osobní rady přátel či známých.

Proč zvolit peníze ihned na ruku od nebankovní společnosti?

Nebankovní společnosti neřeší otázky jako běžná banka. Žadatel si může zažádat o rychlou půjčku bez doložení příjmu, u které nemusí dokládat potřebné finance, či o půjčku bez registru, u jejíž žádosti může jeho jméno figurovat v registru dlužníků.

Uchazeč o nebankovní půjčku na ruku musí splňovat tři kritéria:

 • plnoletost
 • platný občanský průkaz
 • trvalý pobyt v ČR

Pokud si vybere úvěr peníze na ruku ihned, nebude potřebovat ani bankovní účet.

Bankovní úvěry a půjčení peněz ihned

Po schválení uchazečovy žádosti o půjčku jsou peníze vypláceny na bankovní účet. V hotovosti se k nim dostane pouze v případě, že je vybere.

Pokud však lidé potřebují rychlou půjčku na ruku, obrací se na nebankovní společnosti. Vyřízení půjčky nezpomaluje žádné zdlouhavé ověřování. Při žádosti o nízkou částku se mohou k úvěru dostat již do jedné hodiny.

Jak získat peníze ihned?

Otázku, jak získat peníze ihned, lze snadno vyřešit. Pro vyřízení půjčky na ruku se nejprve musí vyplnit žádost. Tu klient podá pohodlně online, a to buď SMS zprávou, nebo formulářem, který nalezne na stránkách nebankovní společnosti.

Do formuláře zadá svoje jméno, adresu, kontakt a částku, o níž žádá. Následně se ozve obchodní zástupce, který zodpoví zbytek náležitostí a případné otázky. Peníze jsou následně vyplaceny v hotovosti. Rychlost se odvíjí od výše úvěru.

Místo půjčky na ruku může žadatel zvolit i půjčku na účet. Její vyřízení je stejné jako půjčení peněz ihned. Jediný rozdíl tkví v tom, že klient musí mít aktivní bankovní účet.

Při uzavírání rychlé půjčky na ruku není potřeba hledat ručitele či podepisovat složité smlouvy. Vyřízení úvěrů je snadné a zvládne ho každý navíc z pohodlí domova. Klient tak ušetří čas, vyhne se dlouhým frontám a nepříjemnému odmítnutí ze strany společnosti.

Rychlá půjčka na ruku pro všechny?

Na bankovní úvěr nedosáhne spousta lidí. Ti, kteří nutně potřebují peníze a nechtějí si půjčovat od rodiny, přátel a známých, se obracejí na nebankovní společnosti.

Rychlá půjčka ihned na ruku je určena nejčastěji:

 • lidem bez bankovního účtu
 • lidem v exekuci bez přístupu k bankovnímu účtu
 • lidem s nízkými finančními rezervami, kteří nedosáhnou na bankovní úvěr
 • lidem v insolvenci

I ty nejlepší nebankovní půjčky představují nestandardní způsob, jak si půjčit peníze ihned na ruku. Proto se k nim vztahují i neobvyklá rizika. Poskytovatelé úvěrů o nich ví, a kvůli tomu si svoje finance pojišťují sankcemi, které hrozí neplatícím klientům.

Půjčky ihned na ruku

Banky neumožňují expresivní zřízení úvěrů, jelikož kontrola všech dokladů a potvrzení zabere spoustu času. Obvyklá doba zřízení půjčky může trvat několik dní až týden.

Půjčka ihned na ruku může vyřešit mnohé problémy. Dosáhnou na ni jak lidé, kteří nutně potřebují hotovostní půjčku okamžitě na ruku, tak dlužníci či rovnou osoby se záznamem v registru.

Nebankovní půjčku získá praktický každý (jak bylo uvedeno, nutné je splnit pouze dvě podmínky – plnoletost a platný průkaz totožnosti). Pokud uchazeč žádá o nižší částky, společnost nebude požadovat ověření v registru a doložení příjmů. U vyšších se tomuto kroku nevyhne.

Rychlou půjčku na ruku uvítají zejména ti, kteří nemají přístup k bankovnímu účtu. Hotovost si vyzvednou v pobočce společnosti nebo ji předá obchodní zástupce. Po domluvě ji lze vybrat na vybraných místech (trafiky, čerpací stanice apod.).

Kdo půjčí peníze ihned?

Prvním krokem k vyřízení půjčky je nalézt vhodnou nabídku. Proto se žadatel obrací na internetové vyhledávače a vybere nabídku typu „půjčím peníze ihned“, jejíž podmínka pro něj bude nepřijatelnější. Problémem je, že mezi nimi se nalézají i mnohé podvodné společnosti.

Aby se klient nenapálil, je vhodné před podepsáním smlouvy prověření společnosti. To znamená ověřit si, od koho si půjčuje. Nejlepší je kontrola, zda se daná společnost zodpovídá České národní bance. Dále pomohou internetové diskuze či zkušenosti známých.

Některými spolehlivými nebankovními společnosti jsou:

Zmíněné společnosti fungují na trhu dlouhou řadu let, proto mají zkušenosti s různými nabídkami. Stále se na ně obrací tisícovky zákazníků. Ani úvěry těchto společností se neobejdou bez vysokých úroků a poplatků.

Jaké jsou výhody půjček ihned na ruku?

Půjčky ihned na ruku se snadno uzavírají a stejně rychle se vyřizují. Obdobně jako u jiných nebankovních úvěrů i půjčky na ruku mají svoje klady a zápory, které klienti musí brát v potaz.

Před uzavřením smlouvy je nutné důkladné promyšlení, zda daný úvěr žadatel skutečně potřebuje, nebo může najít jinou možnost.

Hlavními výhodami půjček na ruku jsou:

 • snadné a rychlé sjednání úvěru
 • sjednání úvěru zabere pár minut
 • rychlé vyplácení peněz
 • možnost sjednání půjčky bez bankovního účtu
 • dosažitelné podmínky pro sjednání
 • sjednání půjčky, pokud má klient exekuci
 • sjednání půjčky, pokud má klient záznam v registru dlužníků
 • klient nemusí dokládat příjmy (ve většině případů)
 • při sjednání první půjčky zdarma společnosti nabízí nulový úrok (liší se dle nabídek)

Toto jsou některé hlavní klady půjček ihned na ruku. Jednotlivé nabídky se však mezi sebou liší. Některé budou atraktivnější než jiné. Klient musí myslet i na zápory nebankovních půjček ihned na ruku, které kompenzují jejich klady.

Negativa nebankovních půjček na ruku

Negativa nebankovních půjček na ruku jsou velká, proto uchazeč o úvěr musí dopředu vědět, jaké následky může mít jeho půjčka. Jaké jsou hlavní zápory?

 • vysoké úrokové sazby a RPSN
 • vysoké poplatky za nesplacení
 • krátká doba splácení
 • vyšší přeplácení než u bankovních úvěrů
 • vysoké sankce
 • neférové jednání ze strany poskytovatele
 • půjčka bez doložení příjmu a registru

Záporem, který nelze přecházet, je ten, že při půjčce se neověřuje příjem žadatele a nedohledává se případný záznam v registru dlužníků. To znamená, že peníze si ihned na ruku může půjčit takový člověk, který má problémy se splácením úvěrů a třeba kvůli tomu přišel o přístup k bankovnímu účtu.

Rychlou půjčku na ruku si může vzít kdokoliv, i rizikoví klienti – nezaměstnaný člověk, dlužník, důchodce žijící pouze z důchodu či student, jehož příjem tvoří pouze brigády.

Půjčky ihned na ruku míří v některých případech přímo na ty, kteří mají problémy splácet. Proto by se jim tito lidé měli vyvarovat. Nebankovní společnosti za opožděnou splátku nebo neschopnost splácet úvěr pokutují vysokými sankcemi. Ty v některých případech mohou představovat katastrofální následky pro klienta.

Kdy se hodí půjčky ihned na ruku?

Uchazeči o bankovní úvěry nemusí projít ověřením banky, které je zdlouhavé. Jak bylo ukázáno, získání peněz ihned je snadnější a dosažitelnější i pro toho nejrizikovějšího klienta. Proto nebankovní úvěry představují půjčku pro každého.

O půjčky na ruku nejčastěji žádají ti, kteří přišli z finančních důvodů o svůj bankovní účet, nebo ti, kteří nutně potřebují hotovost k zaplacení nečekaných situací.

Půjčení peněz ihned by měla být poslední možnost, k níž se klient uchýlí. Před uzavřením smlouvy je dobré promyslet si schopnost splacení.

Nebankovní půjčka může pomoci lidem při nečekaných situacích – pohromy v domácnosti, oprava auta či zaplacení nájmu a složenek. V žádném případě by takový úvěr neměl směřovat ke koupi dovolené a podobným kratochvílím.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang