Panasonic

Značky

Společnost Panasonic je celosvětovým lídrem v oboru spotřební elektroniky a domácích spotřebičů a mnoho jejích výrobků se nachází v milionech domácností po celém světě.

Společnost Panasonic je také dobře známá svým odhodláním k inovacím. Společnost neustále investuje do výzkumu a vývoje, takže její výrobky jsou často špičkové. Například v roce 2010 Panasonic představil první 3D televizor na světě a stále uvádí na trh nové výrobky, které využívají nejnovější technologie.

O společnosti Panasonic

Společnost byla založena v roce 1918 a své první spotřební výrobky začala vyrábět v 50. letech 20. století. Dnes je Panasonic nadnárodní konglomerátní korporací, která nabízí širokou škálu výrobků a služeb, od audiovizuální techniky a spotřební elektroniky až po chladničky, klimatizace, pračky, mikrovlnné trouby a mnoho dalšího.

Jednou z hlavních výhod společnosti Panasonic oproti konkurenci je její široká nabídka výrobků. Vyrábí více než 10 000 produktů ve více než 30 různých kategoriích a ročně vyrobí přes 40 milionů výrobků.

Její výrobky jsou známé svou vysokou kvalitou a odolností a Panasonic neustále aktualizuje a vylepšuje svou nabídku, aby držel krok s měnícím se trhem a poptávkou spotřebitelů.

Společnost Panasonic je také dobře známá svým odhodláním k inovacím. Společnost neustále investuje do výzkumu a vývoje, takže její výrobky jsou často špičkové. Například v roce 2010 Panasonic představil první 3D televizor na světě a stále uvádí na trh nové výrobky, které využívají nejnovější technologie.

Společnost Panasonic je navíc velkým zastáncem ekologické udržitelnosti. Její výrobky jsou navrženy tak, aby snižovaly spotřebu energie, a společnost je také aktivní v projektech zalesňování, které pomáhají snižovat uhlíkovou stopu. Společnost Panasonic také výrazně investuje do obnovitelných zdrojů energie a právě zavádí obchodní model, který je uhlíkově neutrální.

Panasonic je také nejlepším žadatelem o patenty na světě. Podle výzkumu provedeného Evropským patentovým úřadem v roce 2020 byl počet patentů souvisejících s bateriemi, které společnost Panasonic podala v letech 2000 až 2018, druhý nejvyšší na světě.

V roce 2021 se ve výroční zprávě WIPO World Intellectual Property Indicators Report (Přehled světových ukazatelů duševního vlastnictví) společnost Panasonic umístila s počtem patentových přihlášek zveřejněných v rámci systému PCT na 10. místě na světě, přičemž během roku 2020 bylo zveřejněno 1 611 patentových přihlášek.

Tato pozice je lepší než předchozí umístění na 12. místě v roce 2019 s 1 567 přihláškami.

Společnosti Panasonic

Od července 2020 jsou aktivity společnosti Panasonic organizovány do sedmi „doménových společností“: Spotřebiče, Life Solutions, Connected Solutions, Automotive, Industrial Solutions a dvě zahraniční pobočky, které dohlížejí na podnikání ve Spojených státech a v Asii.

Každá z těchto společností může zahrnovat více dceřiných společností, které provádějí skutečné operace.

Panasonic Homes

Panasonic Homes byla japonská realitní a stavební společnost a dceřiná společnost společnosti Life Solutions Company, Panasonic, založená jako bytová jednotka Matsushita Electric Works v roce 1963.

V posledních letech se Panasonic Homes podílí na rozvoji inteligentních měst. V roce 2019 bylo oznámeno, že společnosti Toyota a Panasonic zahájí proces sloučení svých podniků v oblasti bydlení, Toyota Housing a Misawa Homes z první jmenované a Panasonic Homes z druhé jmenované, do společného podniku, jehož založení je naplánováno na leden 2020 a který budou obě strany společně kontrolovat, s názvem Prime Life Technologies Corporation.

Connected Solutions

Panasonic Avionics Corporation (PAC), dceřiná společnost Panasonic Corporation of North America a jednotka Connected Solutions Company, Panasonic, je dodavatelem palubních zábavních (IFE) a komunikačních systémů.

Společnost Panasonic Avionics Corporation sídlí v Lake Forest v Kalifornii, kde se provádí inženýrská činnost, vývoj a testování, zatímco instalace systémů, inženýrská činnost v terénu, hlavní funkce v oblasti kvality, certifikace a řízení programu se provádějí v závodě v Bothellu ve státě Washington – společnost Panasonic Avionics Corporation zaměstnává přibližně 3 300 zaměstnanců, kteří pracují na více než 70 místech po celém světě, přičemž hlavní závody se nacházejí v Londýně, Toulouse, Hamburku, Dallasu, Dubaji a Singapuru Většina výroby komponentů se provádí v japonské Ósace.

V únoru 2017 společnost Panasonic oznámila, že dceřinou společnost vyšetřují americké úřady na základě zákona FCPA.

Panasonic Mobile Communications

Panasonic Mobile Communications vyrábí mobilní telefony a související zařízení. V roce 2012 měla přibližně 20% podíl na japonském trhu s mobilními telefony.

Společnost Panasonic dříve prodávala mobilní telefony po celém světě, ale v prosinci 2005 oznámila stažení ze zahraničních trhů kvůli špatným prodejům.

Společnost Panasonic se na zahraniční trh vrátila v roce 2012, kdy uvedla na trh chytrý telefon Panasonic Eluga s operačním systémem Android.

V červenci 2013 společnost Panasonic oznámila, že nebude dodávat nový model chytrého telefonu společnosti NTT DoCoMo Inc, protože NTT DoCoMo se zaměří na výrobky Sony a Samsung.

Ve 2. čtvrtletí 2013 společnost Panasonic Mobile Communications zaúčtovala provozní ztrátu ve výši 5,4 miliardy jenů.

Od července 2013 do ledna 2018 společnost Panasonic India vydala ještě jednu řadu chytrých telefonů se systémem Android Panasonic P Series, spolu s řadou Eluga.

Automobilový průmysl

Divize Automotive Systems Business, Automotive Company, Panasonic, dříve Panasonic Automotive Systems (PAS), je výrobcem originálního vybavení pro továrně instalovaná mobilní audio zařízení, jako jsou headunity, reproduktory a navigační moduly.

Je subdodavatelem většiny významných výrobců automobilů, dodává prakticky všem japonským a americkým automobilkám a mnoha evropským automobilkám.

Společnost Panasonic dříve vyráběla také poprodejní audio produkty pro automobily, jako jsou hlavní jednotky a reproduktory.

Prime Planet Energy and Solutions

V roce 2020 založila společnost Panasonic společně s Toyotou společný podnik na výrobu baterií pro elektromobily s názvem Prime Planet Energy & Solutions Inc. (PPES) poté, co se její postavení výhradního dodavatele baterií pro společnost Tesla snížilo v souvislosti se změnami tržního prostředí, jako je vzestup konkurentů z Jižní Koreje a Číny a krok společnosti Tesla, která se rozhodla převést vývoj a výrobu bateriových článků do vlastních rukou. 49 % tohoto podniku vlastní společnost Panasonic.

Bylo to poprvé, co se obě společnosti spojily v oblasti bateriových technologií od roku 1996, kdy společnost Primearth EV Energy (PEVE) zahájila výrobu baterií pro hybridní elektromobily.

Panasonic 3D

Společnost Panasonic vyráběla herní systémy 3D společně s firmami GoldStar a Sanyo, ale po třech letech s výrobou přestala, protože nebyla úspěšná.

V letech 1993 až 1996 se prodalo celkem 2 miliony systémů, i když není známo, kolik jich prodali jednotliví výrobci.

Společnost Panasonic získala exkluzivní práva na výrobu nástupce konzole 3D, modelu M2, ale nakonec od jeho vydání ustoupila kvůli vysoce konkurenčnímu stavu na tehdejším trhu s herními konzolemi.

Panasonic Healthcare

V roce 2014 byla společnost Panasonic Healthcare odkoupena externími investory a přejmenována na PHCHD, což je zkratka pro Panasonic HealthCare HD. Vyrábí především kryogenní a ULT mrazničky pro laboratoře a sterilizační zařízení.

Panasonic Semiconductor Solutions

Společnost Panasonic působila v polovodičovém průmyslu od roku 1957, kdy zahájila masovou výrobu křemíkových tranzistorů a bipolárních integrovaných obvodů.

Od roku 2012 společnost zavedla řadu opatření ke zvýšení produktivity podnikání, včetně převodu výrobních zařízení do společného podniku se společností TowerJazz a jednotky pro navrhování systémů na čipu do společného podniku Panasonic/Fujitsu Socionext.

V roce 2019 se společnost Panasonic rozhodla po velkých ztrátách prodat zbývající část svého podnikání v oblasti čipů a podíl ve společném podniku se společností TowerJazz společnosti Nuvoton.

Produkty Panasonic

Společnost Panasonic nabízí širokou škálu výrobků a služeb, včetně klimatizací, chladniček, praček, kompresorů, osvětlení, televizorů, osobních počítačů, mobilních telefonů, audio zařízení, fotoaparátů, vysílacích zařízení, projektorů, automobilové elektroniky, zábavních systémů v letadlech, polovodičů, lithiových baterií, elektrických součástek, optických zařízení, jízdních kol, elektronických materiálů a fotovoltaických modulů.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang