Půjčka 1 000 Kč – ihned na účet

Půjčky

Někteří lidé jsou zadlužení až po uši a jiní se půjčkám vyhýbají stejně jako čert kříži. Občas se každý může dostat do situace, kdy by mu i malá půjčka velmi pomohla. Půjčky nemusí být vždy ve statisícových či milionových částkách. Existují i mikropůjčky, díky kterým si každý může okamžitě půjčit 1 000 Kč. Jak získat půjčku 1 000 Kč ihned?

Půjčit si ihned 1 000 Kč? Proč by ne. Pokud člověk takovou půjčku chce, většinou to není problém. Například banka Ferratum půjčuje i malé částky a všechno snadno a rychle vyřídí. Velkou výhodou u malé půjčky je, že ji lze mít vyřešenou rychle.

Částku 1 000 Kč lze mít na účtu prakticky okamžitě. Stačí vyplnit krátký kontaktní formulář nebo poslat jedinou SMS, případně zavolat. Samozřejmě u některých poskytovatelů je také možné si dojít přímo na pobočku či vybrané pracoviště a vyřešit vše osobně.

Co je to půjčka

Někteří lidé se půjčkám vždy raději vyhýbali. Dost často úplně zbytečně. Někdy i malá půjčka může velmi pomoc v náročné situaci. Není třeba mít zbytečné obavy z půjčky, důležité je si zjistit všechny potřebné podmínky, aby se člověk nedostal do zbytečných problémů a nepřidělal si starosti.

Půjčka je jedním ze základních produktů, které většinou poskytuje banka svým klientům. Klient si požádá o půjčku v bance a banka posoudí, zda mu jí poskytne, či nikoliv. Banka vždy posuzuje bonitu klienta.

Bonita udává, jak je daný člověk schopen splácet svůj dluh. Čím vyšší je dluh, tím je také vyšší nárok na bonitu. U bonity se především posuzují příjmy a výdaje žadatele o půjčku. Je nutné také připočíst případné splátky dluhu a posoudit, kolik peněz žadateli zbyde na tzv. běžné výdaje.

Banka posuzuje bonitu například dle historie žadatele. Pokud má žadatel u banky již dlouhodobě bankovní účet, který aktivně využívá, banka na základě něj dokáže posoudit, jestli mu půjčí a jakou částku. Většinou v internetovém bankovnictví je rovnou informace o částce, kterou si člověk může půjčit.

Téměř každé internetové bankovnictví nabízí možnost „Půjčit si hned„, kdy klient vidí, na jakou částku půjčky maximálně dosáhne, jaké jsou měsíční splátky, jak dlouho by musel splácet a všechny další potřebné údaje. Jedná se o půjčku, která je vyřízená během několika minut online.

V případě, kdy žadatel chce půjčku u banky, u které není klientem, nebo tam má tzv. mrtvý bankovní účet (bankovní účet, který sice existuje, ovšem není aktivně využívaný), musí prokázat svou bonitu. Banka si většinou vyžádá potvrzení o příjmu ze zaměstnání.

Potvrzení o příjmu ze zaměstnání poskytuje přímo zaměstnavatel. U některých bank stačí, když žadatel dodá výplatní pásky. Také je důležité, aby žadatel nebyl ve zkušební nebo výpovědní lhůtě (což se právě na potvrzení příjmu ze zaměstnání vyplňuje).

Jedná se totiž o dobu, kdy může pracovní poměr skončit ze dne na den, a pro banku tak daný člověk není dostatečně bonitní.

Stejný problém jako u lidí ve zkušební a výpovědní lhůtě mohou mít podnikatelé. U podnikatelů je velmi důležité daňové přiznání. Pro banky je podstatné, aby podnikatel podnikal alespoň 2 roky. Na základě toho už má daňové přiznání, ze kterého banka může vycházet.

Podnikatel totiž samozřejmě nemůže dokládat výplatní pásku ani potvrzení příjmů od zaměstnavatele. V případě, kdy podnikatel nepřiznává všechny své příjmy nebo jsou jeho příjmy nízké, může se velmi snadno stát, že pro banku není dostatečně bonitní.

V těchto případech přichází na řadu nebankovní instituce, které nemají tak přísné podmínky a bonitu dost často u svých žadatelů o půjčku ani neprověřují. Také v některých případech, zvláště pokud jde o menší půjčky, jako jsou například půjčka 5 000 Kč nebo půjčka 10 000 Kč, nenahlíží do registru dlužníků.

Před výplatou může půjčka 1 000 Kč velmi pomoct.
Před výplatou může půjčka 1 000 Kč velmi pomoci.

Půjčka 1 000 Kč za SMS ihned

Žádný ručitel, žádné skryté poplatky za zprostředkování, žádný „poplatek za poplatek“. Výši splátek i jejich rozložení v průběhu kalendářního roku si žadatel zvolí zcela sám. Také je velmi zajímavé, že u této půjčky není žádné dokládání příjmů a kontrola registru dlužníků.

Záleží jen na dohodě s tou či onou nebankovní institucí, která se zabývá krátkodobými finančními úvěry. Půjčka ihned ve výši 1 000 Kč je sjednána prakticky okamžitě. Ještě tentýž den může člověk očekávat své peníze na bankovním účtu.

Za vyzkoušení stojí i lotyšská společnost CreditOn. V zásadě každá z portfolia nebankovních společností nabízí podobné podmínky. Žádný ručitel, výpis z registru dlužníků nebo různé jistoty toho, že je žadatel schopen splácet své závazky.

Počítá se s tím, že ten, kdo žádá o úvěr, není malé dítě a bude si umět se splácením poradit sám. V jistém smyslu je to i velká důvěra vůči klientovi, kterou lze jen ocenit.

Kdo bude stálým zákazníkem nebankovní společnosti a půjčí si i více než 1 000 Kč, zvýší si úvěrové limity a dostane čas od času i nějaký ten bonus v ohledu ke splátkám. Pomocí SMS půjček je možné využít například půjčku 20 000 Kč a půjčku 30 000 Kč, a to především u opakovaných půjček, kdy poskytovatel už dlužníka přeci jen zná a ví, že je schopen své závazky splácet.

SMS půjčka 1 000 Kč je velmi oblíbená pro svou rychlost. Na internetu si stačí najít jednoho z poskytovatelů těchto půjček, vybrat si, vyplnit formulář a během pár minut mohou být peníze na účtu.

Tyto SMS půjčky nabízí například společnost Ferratum, CreditOn, ViaSMS a Home Credit. Stačí se podívat na podmínky konkrétních poskytovatelů a vybrat si tu nabídku, která člověku vyhovuje nejvíc.

Tisíc korun je poměrně malá částka, ovšem v případě, že chybí ještě pár dnů do výplaty, může i tato menší částka velmi pomoct. Nový zákazníci si mohou požádat většinou o půjčku do 3 000 Kč, při opakovaném půjčení je možné si postupně půjčovat vyšší a vyšší částky.

Pokud má člověk zájem o vyšší částky, jako je například půjčka 40 000 Kč či půjčka 50 000 Kč, většinou mu už SMS rychlá půjčka nepomůže.

Půjčka 1 000 Kč výhody

V případě, kdy si člověk potřebuje půjčit pár korun do výplaty, například právě zmíněnou tisícovku, má to celou řadu výhod.

Takto malé půjčky jsou rychle vyřízené, bez zbytečného papírování. Jako největší výhoda je určitě rychlé sjednání. Pokud člověk nemůže čekat pár dnů do výplaty, nejspíš nemůže ani pár dnů čekat na schválení půjčky.

Další výhodou je možnost vyřízení online. Člověk opět ušetří nějaký ten čas. Mnohem rychlejší je si doma otevřít internet a podívat se na nabídky, než obcházet osobně různé poskytovatele.

Sjednání mikropůjčky je také velmi rychlé právě díky minimální administrativě. Nedochází zde k žádnému prokazování příjmů, nenahlíží se do registru dlužníků a většinou jen stačí vyplnit jeden online formulář, ve kterém se především vyplňují kontaktní údaje, číslo bankovního účtu a výše půjčené částky.

Schválení půjčky 1 000 Kč je doslova hned a již během pár minut může mít člověk peníze na účtu.

Půjčka 1 000 Kč bez registru

Banky sice mají povinnosti a musí po svých klientech požadovat splnění určitých podmínek. To ovšem neplatí pro nebankovní věřitele, kteří jsou ochotni a schopni půjčovat svým klientům i bez registru.

Pokud má člověk záznam v registru dlužníků o tom, že v minulosti nebyl schopen splácet své závazky, pro banku se stane okamžitě nebonitním klientem a nedostane půjčku. Nebankovní instituce velmi často registr neřeší, a proto u nich má šanci získat půjčku téměř každý.

V registru dlužníků je člověk dokonce ještě 3 roky poté, co splatil všechny své závazky. Poté dojde k automatickému výmazu.

U půjčky 1 000 Kč nemusí žadatel dokládat své příjmy, nekontroluje se registr a většinou stačí, aby byl plnoletý, prokázal se dvěma doklady totožnosti a celá půjčka může být vyřízená během pár minut online.

Na co si dát pozor u půjčky 1 000 Kč

Získání půjčky nebylo nikdy snazší. Obzvlášť pokud se to týká nízké částky. Žádné složité papírování, žádné dokládání příjmů, žádné prokazování majetku a žádný registr dlužníků. Ovšem nikdy také nebylo snazší někoho podvést.

Proto při výběru i malé půjčky je nutné si dávat pozor na podvodníky. Při půjčce 1 000 Kč ihned si spousta lidí řekne, že je to jen malá částka a o nic nejde, a často sáhnou po první nabídce, aniž by si řádně prostudovali podmínky.

Na trhu se bohužel objevuje čím dál více podvodných firem i soukromníků, kteří nabízejí peníze ihned na ruku. Často se jedná o dluh na směnku. Ovšem v dnešní době je u nás půjčování na směnku nelegální a jedná se o jeden z druhu lichvářství.

Směnku může její majitel prodat (to znamená, že prodává dluh) a dlužník ve finále ani neví, komu peníze dluží. U směnky bývá také doba splatnosti velmi krátká, zatímco úrok velmi vysoký.

U každé půjčky je nutné si dobře promyslet, jestli je opravdu nutná, a pokud ano, komu dlužník dá svojí důvěru a od koho si peníze půjčí.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang