Refinancování hypotéky – jak funguje, kalkulačka

Půjčky

Refinancování hypotéky je dnes už běžnou činností, ke které se uchylují statisíce lidí každý rok. O co jde? Jde o cestu, jak snadno dostat lepší podmínky u hypotečního úvěru. Je jedno, jestli jde o bankovní nebo nebankovní hypotéku.

Není ani důležité, jestli má klient americkou hypotéku nebo klasickou. Každý má možnost refinancovat. Refinancování je totiž způsob, kdy se jedna hypotéka splatí novou, lepší a výhodnější.

Jak refinancování hypotéky funguje

Princip refinancování hypotéky je velice jednoduchý. Prvním krokem je zjištění situace na trhu. Včas před koncem období fixace hypotéky je třeba zjistit, co nabízí konkurence, jaké jsou možnosti a jaká je současná situace na trhu hypotéky.

Refinancování probíhá tak, že se zájemce domluví s cizí bankou, která mu nabídne výhodnější podmínky, než má u své stávající banky. U původní banky zájemce hypotéku splatí tím, že si vezme hypotéku novou u jiné banky.

Banky se samy domluví. Zájemce to prakticky ani nemusí zajímat.

Refinancování hypotéky je možné pomocí internetu a pomocí kontaktního formuláře. Vždy je potřeba se domluvit, jaké jsou aktuální podmínky a jaké by si je zájemce představoval.

© 2022 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang