Česká spořitelna – půjčka a úvěr

Půjčky

Česká spořitelna patří mezi stálice mezi českými bankami a na trhu funguje jako pevný a stálý maják. Tato banka nabízí zajímavé, konkurenceschopné úvěry od menší částek po velké sumy. Půjčka České spořitelny je prověřeným a velmi oblíbeným bankovním produktem. Kdo a jak si může zažádat o úvěr České spořitelny?

Česká spořitelna je zavedenou bankou, která má jasná pravidla a dobré podmínky pro své zákazníky. Právě proto je vyhledávanou společností pro uzavření spořicích účtů či vkladních knížek.

Hlavní předností půjček České spořitelny je především to, že si klient sám nastavuje její parametry – výši dlužné částky nebo dobu splácení – podle vlastních potřeb a přání. Pokud někdo potřebuje půjčku na míru, Česká spořitelna je tou správnou volbou.

Úvěr České spořitelny je možné stanovit na velmi malé částky, které začínají na 2 000 Kč, až po větší sumy do 2 500 000 Kč. Klient může zažádat i o jiné úvěry, než je běžná spotřebitelská půjčka. Oblíbené jsou hypotéky, půjčky na auto nebo studentské půjčky, případně nabídka půjčka bez papírů České spořitelny.

Česká spořitelna nabízí odložení splátek a spolehliví klienti mohou zažádat o odpuštění splátek při řádném splácení svých dluhů. Půjčku lze vyřídit velice rychle. K uzavření smlouvy není třeba dokládat ručitele či zástavu. Orientační parametry vypočítá úvěrová kalkulačka České spořitelny.

Co je to půjčka

Půjčka je finanční transakce, při které jedna strana (věřitel) poskytuje určitou částku peněz nebo jiných hodnotných aktiv druhé straně (dlužníkovi) za podmínky, že dlužník tuto částku splatí v budoucnu, obvykle s úrokem. Půjčky jsou běžným způsobem, jak lidé, firmy a vlády získávají finanční prostředky na různé účely. Zde jsou některé klíčové prvky týkající se půjček:

  1. Hlavní částka: Hlavní částka půjčky je částka peněz, kterou dlužník obdrží od věřitele. Tato částka je považována za dluh, který musí být splacen.
  2. Úrok: Věřitel obvykle vyžaduje, aby dlužník platil úroky za půjčené peníze. Úrok je poplatek za použití peněz věřitelem a je obvykle vyjádřen jako procento hlavní částky půjčky.
  3. Doba splatnosti: Doba splatnosti je doba, po kterou musí být půjčka splacena. Může se jednat o krátkodobou půjčku (například měsíce) nebo dlouhodobou půjčku (například několik let).
  4. Záruky: Některé půjčky mohou vyžadovat záruky, což jsou aktivy, které slouží jako záruka pro splacení půjčky. Pokud dlužník nesplní své závazky, věřitel má právo zabavit záruky.
  5. Typy půjček: Existuje mnoho různých typů půjček, včetně osobních půjček, hypoték, studentských půjček, podnikatelských půjček a dalších. Každý typ půjčky může mít specifické podmínky a účely.

Půjčky mohou být užitečným nástrojem pro financování různých potřeb a projektů, ale je důležité si uvědomit, že splácení půjčky zahrnuje náklady v podobě úroků. Před přijetím půjčky je důležité pečlivě zvážit finanční situaci, dobu splatnosti, úrokovou sazbu a další podmínky. Závazek splácet půjčku by měl být pečlivě promyšlen a plánován tak, aby byl v souladu s vašimi finančními možnostmi.

Parametry půjčky od České spořitelny

Půjčky od České spořitelny fungují velice jednoduše. Klienti si mohou vybrat z různých nabídek, jako je např.:

  • spotřebitelský úvěr
  • hypotéky od České spořitelny
  • půjčka na auto od České spořitelny
  • studentská půjčka České spořitelny
  • půjčka bez papírů České spořitelny

Žadatel o úvěr si sám podle vlastního uvážení a také v závislosti na velikosti půjčky rozhodne o době splácení. Tuto lhůtu lze rozložit maximálně do 7 let, tedy do 84 měsíců. Výši a datum splátek si může zvolit podle sebe. Půjčku navíc není třeba zajišťovat, čímž odpadají starosti se zástavou a ručením.

Díky pevné úrokové sazbě po celou dobu půjčky vždy klient přesně ví, kolik bude splácet a kolik mu zbývá doplatit. Žádné přepočty, žádné složité dopočítávání. Na začátku se nastaví úroková sazba a až do konce půjčky je neměnná. U půjčky České spořitelny se nemusí klient bát, že by se jednalo o lichvářskou půjčku.

Půjčky od České spořitelny

Doba splácení půjček České spořitelny je nastavitelná podle klienta. Splátky u České spořitelny lze odložit, případně zvýšit či snížit. Úvěr je možné předčasně splatit bez smluvních pokut.

Česká spořitelna klientům nabízí možnost pojištění půjček proti nesplácení. Tato situace může nastat při nemoci či ztrátě práce nebo živnosti, dále při ošetřování dětí, rodičů či partnera. Celý úvěr banka uhradí v případě invalidity 2. nebo 3. stupně a také při úmrtí.

Banka nabízí výběr ze tří tarifů, které jsou omezeny věkem – možnosti Standard a Plus mohou zvolit lidé ve věku od 18 do 62 let. Tarif S je určen klientům od 63 do 69 let.

Pojistné rizikoStandard (18-62 let)Plus (18-62 let)S (63-69 let)
ÚmrtíAnoAnoAno
Invalidita 2. a 3. stupněAnoAnoNe
Pracovní neschopnost po 30 dnechAnoAnoNe
Ztráta zaměstnání nebo zrušení po 30 dnechNeAnoNe
Ošetřování člena rodiny po 30 dnechNeAnoNe
Cena, která se vypočítává z výše pravidelné splátky 8,8 %11,3 %7,0 %
Pojištění schopnosti splácet České spořitelny.

Pojištění schopnosti splácet je možné pořídit ke spotřebitelským úvěrům, účelovým úvěrům či ke konsolidaci půjček a dále k hypotečním úvěrům a americké hypotéce. Cena pojištění se vypočítává z výše pravidelné splátky a platí se každý měsíc.

Jak získat půjčku České spořitelny

Úvěr České spořitelny lze jednoduše uzavřít online přes internetové stránky společnosti nebo skrze aplikaci George, po telefonu nebo v kamenné pobočce banky.

Půjčka od České spořitelny se velmi jednoduše domluví. V kalkulačce půjčky si klient zvolí výši úvěru a částku, kterou chce splácet. Kalkulačka České spořitelny okamžitě spočítá výši úrokové splátky a dobu splácení. Díky těmto orientačním parametrům bude mít okamžitě přehled o půjčce, kterou chce uzavřít.

Půjčka po telefonu je jednoduchá. Na internetové stránce klient zanechá své telefonní číslo a obchodní zástupce se s ním co nejdříve spojí, zodpoví všechny otázky a domluví úvěr.

V kamenné pobočce České spořitelny je proces obdobný, avšak ne tak rychlý. Na druhou stranu obchodní zástupce zodpoví všechny klientovy otázky, případně poradí, jaký typ úvěru zvolit a v jaké výši.

Klienti, kteří mají u České spořitelny běžný účet, spořicí účet pro děti či jiné účty, budou bankou velmi rychle a snadno ověřeni. Nové zákazníky bude muset prověřit z hlediska jejich bonity, tedy dojde k ověření příjmů a výdajů či jiných závazků, které by mohly komplikovat splácení.

Půjčka České spořitelny – kalkulačka spotřebitelského úvěru

Před uzavřením půjčky České spořitelny je třeba – jako v případě jiných velkých závazků – promyslet, zda úvěr klient zvládne řádně splácet bez většího omezení životní úrovně. Odborníci radí myslet i na takové situace, kdy člověk ztratí zaměstnání, na delší dobu onemocní či musí řešit větší finanční potíže.

Úvěrová kalkulačka České spořitelny funguje pouze jako orientační výpočet úvěru včetně měsíčních splátek, úrokové sazby a doby splácení. Kromě této možnosti kalkulačka České spořitelny zvládne spočítat i to, kolik peněz zvládne klient splácet.

Práce s kalkulačkou je velmi jednoduchá. Do tabulky stačí vepsat pouze potřebné údaje a kalkulačka sama vypočítá přibližné údaje.

Kalkulačka České spořitelny je jednoduchý nástroj, který klientovi počítá orientační parametry.
Kalkulačka České spořitelny je jednoduchý nástroj, který klientovi počítá orientační parametry.

Přesné údaje klient zjistí poté, co banka prověří jeho bonitu. V některých případech je hodnota na kalkulačce půjčky přesná, v jiných spíše orientační. Úvěrová kalkulačka České spořitelny funguje obdobně jako kalkulačka hypoték.

Půjčka 50 000 Kč

Půjčka do 50 000 Kč neboli služba Peníze na klik je předschválená půjčka od České spořitelny, která se vyřídí velmi rychle. Klient tak získá peníze již do 15 minut na účet.

Půjčka slouží jako finanční rezerva pro neočekávané situace, jako je například oprava auta, domácích spotřebičů či neschopnost zaplatit složenky. U tohoto úvěru klient čerpá finanční prostředky až ve chvíli, kdy je skutečně potřebuje. To znamená, že pokud lidé nečerpají peníze, neplatí nic.

Půjčka 50 000 Kč je služba pro klienty České spořitelny. Banka nepočítá žádné měsíční poplatky za správu úvěru nebo poplatky za odložení splátky. Další alternativou je třeba půjčka od Vitacredit, která začíná na 50 000 Kč.

Půjčka 300 000 Kč až 2 000 000 Kč

Česká spořitelna nabízí půjčky v různé výši. Půjčka 300 000 Kč, půjčka 500 000 Kč, půjčka 1 000 000 Kč či půjčka 2 000 000 Kč? Nic není problém.

Česká spořitelna se chlubí tím, že klient může zažádat o různě vysoké sumy bez toho, aby musel udávat důvod, na co finance využije. Zároveň není třeba dokládat zajištění jako ručitele či zástavu. V případě vyšších částek se tomuto kroku však nevyhne.

Půjčka bez papírů České spořitelny

Česká spořitelna nabízí produkt půjčka bez papírů. Úvěr se uzavírá pouze online přes internetové bankovnictví či aplikaci George. Tato služba nabízí velmi rychlou půjčku do 200 000 Kč. Po uzavření smlouvy klient získá již do 15 minut peníze.

Půjčka bez papírů od České spořitelny funguje velmi jednoduše. Žadatel vyplní svoje osobní údaje a dále nahraje sken svého občanského průkazu. Následně si musí přečíst smlouvu a online ji uzavřít.

Smlouvu může uzavřít pouze klient s dostatečným příjmem, tedy musí mít pracovní úvazek na dobu neurčitou a být mimo zkušební lhůtu, případně čerpat peníze z mateřské, rodičovské nebo důchodu.  

Studentská půjčka České spořitelny

Česká spořitelna nabízí studentskou půjčku pro studenty starší 18 let s trvalým pobytem v České republice. Žadatel o půjčku musí studovat na české nebo zahraniční škole bez ohledu na typ studia. Jediné, co je banka vyžaduje, je potvrzení o studiu. Je tedy relativně snadné získat například půjčku 100 000 Kč, případně i vyšší.

Studentská půjčka České spořitelny je neúčelový úvěr, který lze využít na cokoliv – zaplacení školného, rekonstrukci či třeba další nutné výdaje, které nejsou spojené se studiem. Student si může zapůjčit od 30 000 Kč do 300 000 Kč na dobu od 1 roku do 10 let.

Hlavní výhodou studentské půjčky je nižší úrok či možnost splácet úvěr až po ukončení studia. Díky tomu např. půjčku do 300 000 Kč bude moci splácet ze stálého platu, nikoliv z brigád.

Půjčka na auto České spořitelny

Pořízení auta není levná záležitost – kromě jeho pořizovací částky je nutné mít výdaje na pojištění či opravy. Půjčka na auto České spořitelny je běžný spotřebitelský úvěr, který klient využije na zakoupení auta. Využít může i kalkulačku půjčky České spořitelny, díky níž bude mít přehled o výdajích a budoucích splátkách.

Banka radí dopředu si sepsat všechny výdaje spojené s nákupem vozu. To znamená, že např. při půjčce 1 000 000 Kč je doporučeno alespoň 20 % z celkové částky automobilu mít dopředu. Klient tak bude splácet nižší částky. Dále je vhodné myslet na peníze, za které se pořídí palivo, příslušenství či opravy.

Půjčka České spořitelny

Česká spořitelna nezajišťuje pouze spoření pro děti. Je i zásadním tahounem na poli úvěrů různých druhů. Klienti se mohou zavázat k půjčce přes 2 000 000 Kč bez ručitele či zástavy. Žadatelé si mohou dopředu díky kalkulačce půjčku lépe rozmyslet z hlediska celkové částky, výše úvěru či měsíčních splátek.

Velkým plusem půjčky České spořitelny je i možnost zakoupení pojištění schopnosti splácet. Díky této službě budou mít lidé, kteří si zapůjčí vyšší částky, větší jistotu, že je úvěr od České spořitelny nepřivede do potíží.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang