Půjčka bez ručení – úvěr bez zajištění

Půjčky

V současné době existuje nepřeberné množství půjček, které může potenciální žadatel využít. V případě, že nechce poskytovat majetek jako záruku, existují společnosti, které nevyžadují ručení vlastním majetkem. Jaké jsou jejich podmínky? A kdo všechno může na půjčky bez ručení dosáhnout? O tom pojednává následující článek.

U mnoha finančních produktů se v dnešní době vyžaduje určitá forma zajištění. Poskytovatelé se totiž nechtějí dostat do situace, kdy jim nebude úvěr v řádném termínu navrácen. Právě proto pečlivě prozkoumávají bonitu každého klienta a navíc hledají jistotu v podobě ručení majetkem. Naštěstí se však nejedná o pravidlo.

Nebankovní půjčka bez ručení

Každý člověk se může ocitnout ve finanční tísni, kterou je potřeba vyřešit sjednáním půjčky. Podmínky pro dosažení jsou však častokrát velmi přísné, zvláště u bankovních společností. Spousta společností také požaduje ručení vlastním majetkem, což je pro řadu klientů nepřípustné.

Stále však existují privátní společnosti, které na trhu nabízejí flexibilnější finanční pomoc s minimem podmínek. Rychlá nebankovní půjčka bez ručení se klientům velmi zamlouvá, protože dokáže pružně reagovat na individuální potřeby každého zájemce. Navíc se plně obejde bez jakékoliv složitější administrativy.

Díky absenci jištění nemovitostí či automobilem odpadají problémy s oceněním a následným sepsáním potřebných dokumentů. Zřízení zástavního práva ve prospěch věřitele pochopitelně vyžaduje čas a nelze ho uspěchat. Právě proto u půjčky bez ručení potěší absence tohoto kroku. S ohledem na tuto skutečnost může být úvěr uzavřen během několika málo okamžiků.

Po sdělení základních informací zpravidla na řadu přichází jednání týkající se vhodného splátkového kalendáře. Ten pochopitelně nejvíce ovlivní výše, jaké půjčka bez ručení nabude.

I náročnější úvěry lze s pečlivě sestaveným finančním plánem bez větších obtíží splatit. Žadatel však nesmí zapomenout vždy zvážit své současné příjmy a předpokládaný vývoj rodinného rozpočtu v budoucnosti.

Jak půjčka bez ručení funguje? Možnou odpověď představuje obrovská konkurence panující mezi jednotlivými poskytovateli. Ti se snaží zaujmout nejrůznějšími výhodami, které symbolizuje právě půjčka bez ručení.

S největší pravděpodobností se totiž lidé rozhodnou pro úvěr, který v sobě neskrývá náročné sjednání. Zmínit je třeba také to, že jako u většiny produktů od privátních organizací je i u půjčky bez ručení třeba počítat s vyšším úrokem.

Úvěr bez zajištění

Kdo chce mít jistotu, že jsou nabízené produkty skutečně bezpečné, může zvolit nebankovní půjčky bez registru a zástavy. U úvěru tohoto typu totiž není vyžadováno poskytnutí zástavy. Stejně je to u půjčky do výplaty bez registru.

Člověk se tak nemusí obávat o ztrátu svého majetku v případě nesplácení. Nebankovní společnosti jsou dnes skutečně kvalitní a vyrovnávají se bankám. Nabízí velice podobné produkty, jen jsou mnohem přístupnější veřejnosti.

Zřízení samotného úvěru je skutečně jednoduchou záležitostí, stačí jen vyplnit krátký online formulář a počkat, než budou peníze odeslány na účet.

Půjčka bez registru a zástavy bývá zpravidla poskytována na nižší částky. Ani nebankovní společnosti nechtějí podstupovat riziko nesplacení úvěru poskytnutého na vysokou částku.

Podmínky půjčky bez registru a zástavy

I přesto, že je sjednání půjčky bez zástavy nebo ručení vlastním majetkem poměrně jednoduché, společnosti požadují splnění několika podmínek. Tou první je dosažení plnoletosti. Pokud je žadatel mladší 18 let, nemůže mu být půjčka poskytnuta. Společnosti dále požadují, aby měl žadatel trvalé bydliště na území České republiky.

Podmínky zahrnují:

 • věk min. 18 let
 • trvalé bydliště v ČR
 • trvalý a dostatečně vysoký příjem
 • vlastní bankovní účet

Poslední podmínkou je doložení pravidelného příjmu. Žadatel může příjem dokázat doložením výpisu z účtu nebo potvrzením od zaměstnavatele o pravidelném příjmu.

Samozřejmostí je povinnost vlastnit osobní bankovní účet. Tuto podmínku musí splňovat každý žadatel, společnosti poskytují půjčku pouze na bankovní účet vedený pod jménem žadatele.

Výhody půjčky bez ručení

Půjčky bez ručení mají řadu výhod, hlavní z nich je samozřejmě absence ručení vlastním majetkem nebo dokládání zástavy.

 • půjčka je někdy vhodná i pro klienty uvedené v registru dlužníků
 • možnost sjednání půjčky online
 • velmi rychlé sjednání půjčky

Další výhodou je např. možnost hotovostního i bezhotovostního předání peněz.

Nevýhody půjčky bez ručení

Jako i jiné půjčky má bohužel i úvěr bez zajištění řadu nevýhod. Mezi ty nejdůležitější patří:

 • vysoké úroky a RPSN
 • možnost sjednání pouze u nebankovních společností
 • možnost zapůjčení pouze nižší částky
 • nutnost vlastnit bankovní účet

Mezi další nevýhody patří např. krátkodobost půjčky.

Půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy

V případě, že má žadatel již sjednané jiné půjčky nebo má negativní záznam v registru dlužníků, je vždy důležité půjčku řádně zvážit. Opakované půjčování peněz může vést k velkému zadlužení nebo dokonce i k osobnímu bankrotu.

I přesto existují půjčky pro dlužníky s exekucí bez zástavy. Jejich podmínky jsou však velice nevýhodné. Většinou je riziko nesplacení úvěru vykoupeno velmi vysokými úroky a RPSN.

U půjček pro dlužníky s exekucí bez zástavy bývají dále účtovány vysoké poplatky za poskytnutí úvěru a v případě nedodržení termínu splatnosti i vysoké pokuty za nedodržení termínu.

Nebankovní konsolidace bez zástavy

V případě, že má člověk již více půjček, je dobré přemýšlet o konsolidaci úvěrů. Konsolidací se rozumí sloučení veškerých aktivních půjček do jedné.

V případě, že chce klient žádat o konsolidaci bez registru a zástavy nemovitosti, je nutné se obrátit na nebankovní společnost. Bankovní společnosti při konsolidaci zpravidla požadují ručení vlastním majetkem a samozřejmostí je i kontrola registrů.

Žadatel musí počítat s důkladnějším přezkoumáním jeho schopnosti splácet, jelikož se nejedná o jednu půjčku, ale několik půjček sloučených v jednu.

Nebankovní konsolidace bez zástavy bývá vykoupena vysokými poplatky za poskytnutí této nadstandardní služby. Konsolidace půjček bez registru a zástavy nemovitosti tak klienta může nakonec vyjít na velice vysokou částku.

Vyplacení dluhů a exekucí bez zástavy je velmi komplikované a věrohodnost společnosti je důležité si dobře prověřit. Nejlepší je podívat se na recenze od jiných klientů, nejlépe si vyslechnout osobní zkušenosti.

Půjčka milion bez zástavy

Půjčky bez registru, zástavy nebo ručení vlastním majetkem bývají zpravidla poskytovány na nižší částky. Žádná společnost – ať je bankovní, či nebankovní – nechce podstupovat riziko nesplacení tak vysoké částky, jako je milion korun.

Přesto může člověk na půjčku milion bez zástavy narazit. Zpravidla se však jedná o vysoce rizikovou půjčku, případně o půjčku od lichváře. I když zní půjčka milion bez zástavy lákavě, je lepší takové riziko nepodstupovat.

Alternativy úvěru bez zajištění

Pokud klient nechce přistupovat na nevýhodné podmínky nebankovní společnosti, které se pojí s půjčkou bez registru a zástavy, může využít některé z ostatních rychlých půjček, které ovšem nejsou půjčkami bez ručení.

Jednou z možností je tzv. první půjčka zdarma. Tento druh úvěru může být řešením pro klienty, kteří si potřebují půjčit malý finanční obnos a vyřízení půjčky musí být rychlé. Tuto půjčku nabízí např. Hyperpůjčka, Zaplo, Provident a další společnosti.

Výše půjčky se pohybuje v rozmezí od 1 000 Kč do 20 000 Kč. Hlavní výhodou této půjčky je, jak již název napovídá, že je poskytována zcela zdarma. Společnosti si v tomto případě za první půjčku neúčtují žádné poplatky ani úroky. Klient v případě dodržení podmínek vrátí pouze tu částku, kterou si zapůjčil.

Další možností je levná půjčka. Jak je známo nebankovní společnosti si účtují vysoké poplatky a úrokové sazby za poskytnutí úvěru. Některé společnosti však nabízejí i půjčky s výhodnějšími podmínkami.

Za levnou půjčku lze označit takovou, kde je úroková sazba nižší než 5 % p. a. Takové půjčky poskytuje např. Malá Hyperpůjčka.

Na co si dát pozor?

I když se půjčky bez ručení mohou zdát velmi lákavé, je třeba si je vždy dobře rozmyslet. Absence nutnosti ručení vlastním majetkem totiž bývá vykoupena velmi vysokými poplatky a úrokovými sazbami.

Častokrát tedy klient svůj úvěr několikanásobně přeplatí. Vždy je dobré si rozmyslet, jestli člověk půjčku opravdu nutně potřebuje a situaci nelze vyřešit jinak.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang